6 טיפים ועצות שיעזרו לכם לבחור פרקטים מאת יורם פרקט

 

חושבים לחדש את רצפת הבית בפרקטים ? או אולי לשפץ את החנות או המשרד על ידי הרכבת פרקטים?  במאמר זה נסקור את הדברים הכי חשובים שיש לשים לב אליהם בעת קנית פרקטים ומה צריך לבדוק לפני הקנייה בפועל. מה להשוות בהצעות מחיר לפרקטים ? טיפים ועצות על פרקטים שכדאי ורצוי לדעת לפני קניית הפרקטים. 

1. פרקטים – סיווג רמת עמידות – שחיקה

שימו לב לרמת השחיקה של הפרקטים. 

כל פרקט מקבל סיווג המצביע על רמת השחיקה שלו לעומת העמידות לאורך זמן. כדי לקבל סיווג הפרקטים נבחנים במספר מבדקים שונים. 

החל מ 3 AC נחות והזול ביותר, דרך  4 – AC שהוא פרקט רגיל קונוונציונלי לכל דירה, בית משרד או לעסקים  והלאה עד לפרקטים עמידים ויוקרתיים המסווגים כ  5 – AC. 

יש לציין כי קיים סייוג מקביל לפרקטים  קלאס 31 (פשוט וירוד מאד) עד 33 (איכותי ועמיד לעתיד). 

2.   ארץ המוצא של הפרקטים והחברה היצרנית

פרקטים מיובאים לארץ מכל ארצות אירופה והמזרח הרחוק. 

הפרקטים מגרמניה ובלגיה הינם פרקטים בעלי שם עולמי ומותג בינלאומי.

לעומתם הפרקטים מסין הם פרקטים זולים יותר.

בתווך כל סוגי הפרקטים הנוספים מארצות רבות אחרות, חלקם פרקטים טובים ואינם יקרים מאד. 

3. פרקטים עם או בלי פאזה (פוגות)

פרקטים למינציה רגילים הם בעלי מראה אחיד שמחוברים זה לה בשיטת הקליק קלאק או יוניקליק ומורכבים על גבי הריצוף בהנחה צפה. 

לעומתם קיימים פרקטים למינציה בעלי פאזות או פוגות אשר בעת הרכבת הפרקטים על הריצוף נותנים מראה של לוחות עץ המופרדות אחת מהשניה מעט. 

על מנת להחליט מה רוצים לקנות עם או ללא פאזה בפרקט יש לשקול היכן אנו מתכננים להתקין פרקט ולאיזה מטרה. האם חשוב לנו קלות הניקוי והתחזוקה של הפרקטים אז לא כדאי לקחת פרקט פאזה או פרקט עם פוגות כי קשה יותר לנקות אותם. יחד עם זאת הפרקטים הללו דווקא יוקרתיים ויקרים יותר ויש שאוהבים אותם מאד בשל המראה המיוחד שהם יוצרים. 

4. פרקטים – טעם אישי של צבע גוון ודוגמא

כאן זה פשוט מאד הטעם האישי של כל אחד לגבי העיצוב של הפרקט, הצבעים של הפרקטים והדוגמא המוטבעת עליהם. התאמת הצבעים והגוונים של הפרקטים לריהוט, לגודל השטח. שיקול נוסף האם זה לצורך ביתי או עסקי. 

5.  המחיר לעסקת חבילה בפרקטים הכוללת הכל פרקטים והתקנה

בתקופה האחרונה השוק מוצף פרקטים בהיותם טרנד עכשיו מבוקש, אולם שפע מבצעי הפרקטים והפרסומים השונים מאד מבלבלים את הצרכן. יש להשוות מחירים בין אותם סוגי פרקטים. יש לבדוק את העלות הכוללת של העסקה שכן לא פעם מציעים לצרכן מחיר זול במיוחד של פרקט בפרסומת כלשהי כאשר בעצם ההצעה היתה רק לגבי עלות הסחורה של הפרקט עצמו ללא שום מרכיב נדרש נוסף כמו פנלים תואמים ועבודה. 

יש לציין שלעיתים נדרשת עבודה מוקדמת כמו יישור השטח או קילוף שטיח, לעיתים יש עלות נוספת בגין הובלה וסבלות לקומות ללא מעלית. יש לבדוק את הכל לפני ההחלטה. להשוות בין הצעות מחיר לפרקטים  שכוללות את כל הנדרש. 

6.  אחרון חביב –מרכיב חשוב.  מתקין הפרקטים ועבודת הרכבת הפרקטים.

למרות שפרקטים למינציה ניתנים להרכבה עצמית קלה יחסית בהיותם מונחים בהנחה צפה ללא הדבקה, רצוי וכדאי לא לזלזל בעבודה מקצועית של מתקין פרקטים שכן ישנם שיטות חיבור שונות בין הלוחות ובנוסף עלולות להיווצר לא מעט בעיות בעת הרכבת פרקט חובבנית ואף בהיות שונות לאחר מכן שנובעות מהתקנה לקויה. העבודה של התקנת הפרקט היא חשובה לא פחות מהדוגמא של הפרקט והסוג שלו והתקנה טובה תיראה אחרת לגמרי ואף תחזיק מעמד לתקופה ממושכת יותר.  

 יורם פרקט מכירה והתקנה  טל: 050-9911998

ביקור יעוץ  ודוגמאות פרקטים עד בית הלקוח.

אתר:  http://www.webix.me/yoramparcet

כנסו לפורום פרקטים וריצוף:

http://www.2all.co.il/web/Sites1/yoram-parquet/FORUM1.asp

כנסו לקטלוג פרקטים למינציה:

http://www.2all.co.il/web/Sites1/yoram-parquet/CATALOG.asp?T1=1&T2=1&IsShowOneCat=0

  כל זכויות היוצרים שמורות ליורם פרקט מכירה והתקנה.  חל איסור להעתיק ו/או לצלם ו/או לפרסם ו/או לעשות שימוש בתוכן ללא רשות מראש ובכתב מאת בעל זכויות היוצרים, יורם פרקט.