פינוי דירות

פינוי דירות

פינוי דירותהוא תהליך שלא תמיד קל להתמודד איתו. לעיתים אנו נתקלים במצבים לא קלים בחיים, בהם אנו מאבדים את יקירינו ומעבר להתמודדות היומיומית עם חסרונם, אנו נאלצים לטפל גם בעניינים הטכניים המלווים את האובדן, כמו פינוי דירות, פינוי עיזבונות, ירושות וכו'. אדם כלשהוא הקרוב אלינו הולך לעולמו, משאיר אחריו את מעט הרכוש שהיה ברשותו, וכעת אנו נאלצים להתמודד עם הקושי הנפשי כמו גם הפיזי של פינוי התכולה, וההתמודדות עם הציוד.  

במקרים אחרים אנו מגלים כי הנכסים שהחזקנו, אחרי המון עבודה קשה והשקעה כספית, מגיעים למצב מוזנח ועמוס. מקלטים , דירות ישנות, מרתפים, מחסנים, חצרות ועוד- בכולם הציוד מצטבר עם השנים , מושך מזיקים, אבק והמצב לא משתפר עם השנים . במצב הכלכלי של היום אין שום סיבה להחזיק נכס כלשהוא (דירה, מרתף,עליית גג, מקלט) במצב כזה, עמוס, לא מטופח ולא מטופל. דירות שקנינו לצרכי השקעה דורשות כבר בשלבים הראשונים פינוי דירות יסודי, ניקוי וחיטוי עוד לפני שאפילו התחלנו לחשוב על שיפוץ, ריהוט, הכנסת דיירים וכו'.

פינוי דירות– לבד או עם בעל מקצוע?

רבים מאיתנו מתלבטים בהחלטה האם לבצע פינוי דירות בעצמנו או לקרוא לאיש מקצוע. לכאורה, פינוי דירות נשמע עבודה לא קשה במיוחד . כמה שקיות זבל, כמה חברים, וסיימנו. למעשה העבודה היא קשה הרבה יותר. מדובר בעבודה פיזית, לא נקייה , לא קלה, שצריכה להיעשות בבטיחות מרבית ועם ציוד נכון. דירות עמוסות ציוד לרוב מלוות בחלודה, שברי זכוכית, אבק ולאדם הפשוט אין ברשותו את הציוד הבטיחותי על מנת לבצע פינוי דירות במצבים כאלה. החלטה לא נכונה יכולה לגרום לפציעה או למקרים חמורים מכך. בנוסף, למרביתנו אין את האמצעים לבצע פינוי נקי וחוקי לאתרים לסילוק פסולת ולכן גם אם נפנה בעצמנו לא תהיה לנו דרך לפנות את הציוד למקומות המיועדים לכך. אם כן, מומלץ לעשות שימוש בבעל מקצוע כאשר מחליטים לבצע פינוי דירות.

פינוי דירות– מה היתרונות של בעל מקצוע ?

פינוי דירותמקצועי מתחיל כבר ממש מההתחלה. לאחר הערכת המצב של הנכס, יחליט הממונה על הפינוי כיצד תתבצע העבודה וכיצד יש להיערך. פינוי דירות לעיתים דורש עבודה עם מנופים או ציוד הרמה מקצועי, יכולות פינוי והובלה, וצוות מיומן. לפני תחילת הפינוי יוכן חדר המדרגות של הדירה או הסביבה המקיפה את הנכס על מנת לצמצם עד כמה שניתן פגיעה בשכנים או בעוברים ושבים. חדר המדרגות ו/או המעלית יצופו בקרטון על מנת למנוע נזק , והעובדים הם מחויבים לנכס בדיוק כמו בעלי הכנס. ז"א שכאשר שכרתם בעל מקצוע אמיתי , מיומן ומנוסה, הוא והצוות שלו מחויבים לתוצאה הסופית בדיוק כמוכם ויעשו הכול לשביעות רצונכם.

בנוסף, בשלבים המאוחרים יותר יבואו לכדי ביטוי גדול יתרונותיו הבולטים של בעל מקצוע. הצוות המיומן הוא בעל ציוד בטיחותי ככל הנדרש- כפפות, מסכות נשימה, ציוד עבודה, כלי עבודה, ולכן הם מוכנים לפינוי מלא ויסודי של כל הרכוש הדרוש. למעשה, כל טיפול שיידרש במהלך הפינוי יעשה לשביעות רצונכם – פירוק ארונות קיר, ארונות מטבח, ריהוט ישן, ואפילו פעולות קשות יותר כמו פירוק קירות.

 הפינוי של הציוד ושאר הלכלוך הנצבר כתוצאה מעבודת הפינוי יעשה לתוך שקיות ומשם לתוך מכולות מוכנות מראש. המכולות מיועדות למקום אחד- מטמנות המיועדות בדיוק לכך , לסילוק רכוש ישן במקום לנטוש אותו ברחוב. הפינוי נעשה למטמנות כך שאתם לא מסתכנים בקנסות מהעירייה, או הערות מהשכנים על הציוד שפיניתם מהדירה וזנחתם ברחוב. לאחר פינוי דירות הדירה עוברת תהליך של ניקוי וחיטוי יסודי מהמצב הקודם בו היו, הרצפות נשטפות וניתן גם לצבוע את הקירות לעשות הכנה של הדירה לשיפוץ נרחב יותר או לכניסת דיירים.

פינוי דירות– איך לבחור בעל מקצוע ?

בתחום כמו פינוי דירות, חשוב לבחור בעל מקצוע מנוסה, שעבר כמה וכמה מקרים כאלה ויכול להציג תוצאות מוכחות של פינוי דירות שביצע בעבר, או המלצות בלקוחות ששכרו את שירותיו. בנוסף, ראוי שבעל המקצוע יהיה בעל צוות מיומן שהתנסה במקרים דומים ויכול לקיים את התוצאות שהבטיח. צוות שיהיה מיומן בנושאי בטיחות, עבודה פיזית, חוש טכני, יחד עם מנהל העבודה יביאו לתוצאה החיובית המצופה.