סכנת שלילת הרישיון מרחפת על כולנו

אחד השלבים הכי חשובים בחיינו הוא השגת רשיון נהיגה. עוד משחר ילדותינו, אנו מייחלים לרגע זה ובמיוחד בתקופת ההתבגרות, הצעדים לקרות רשיון נהיגה תקף וולידי נעשים מהירים יותר. אנו משקיעים את מירב מאמצינו ובכל מיני אמצעים להשגת המטרה. עובדים בעבודות מזדמנות, לומדים קשה לתיאוריה ועושים שיעורים אפילו ביוקר וכל זה על מנת להשיג את רשיון הנהיגה לו ייחלנו. אבל, דא עקא, שרבים מאיתנו בשלב כלשהו בחיים נפגשים לא פעם עם שוטר תנועה אשר קונס אותנו בגין עבירות תעבורה שביצענו או, במקרים גרועים אף יותר, מחרים את רשיון הנהיגה שלנו. וכאן מסכת ההתרוצצויות מתחילה: הוצאת כספים, שליחת מכתבים, פנייה לגורמים במשרדי התעבורה, עמידה בפני שופט וקבלת מתן גזר דין – ברוב המקרים מאכזב – ועתה אנו מוצאים את עצמינו חודשיים לאחר עבירת התנועה שעשינו – עם מינוס כמה אלפי שקלים ובלי רשיון, אובדי עצות, ויצרה מזאת, פגיעה קשה בעצמאותינו. אבל, אל דאגה. מאמר זה יפרט בנקודות קצרות כיצד ניתן למנוע את ההתרוצצויות הללו, לחסוך כספים, לשמור על רשיון הנהיגה שלנו בכל זאת. כיצד? עורך דין תעבורה טוב זה ההבדל.

כולנו חכמים, כולנו נבונים, כולנו יודעים את החוק בעל פה, אבל כשאנו עושים עבירת תעבורה, שלכאורה נראית לנו פשוטה, אנו מיתממים ושואלים: "מה עשיתי? סך הכל נסעתי מהר", "לא ראיתי את התמרור", "מה, אסור לחצת פס לבן?". אז זהו שלא. ישנם עבירות תעבורה רציניות וחמורות ובחלקו הבא של המאמר מתמצת בקצרה את מגוון עבירות התעבורה שהעונש עליהם הוא שלילת רשיון ונבחן כיצד עורך דין תעבורה יכול לפעול למעננו במקרים אלו.

צבירת נקודות רבות

במקרים נפוצים שלילת רשיון מיושמת על ידי בתי המשפט לתעבורה בעקבות ריבוי "נקודות" שצבר הנהג. בית המשפט מתייחס לצבירת נקודות באופן חמור ושלילת הרשיון הנגרמת בעקבות זאת נובעת ממסוכנותו של הנהג לציבור. בנוסף, עברו של הנהג נלקח בחשבון. במקרים מסוג זה משרד עורכי דין תעבורה יכולים להוות אופציה להצלת הרשיון. עורך דין תעבורה מומחה יבחן את המקרים לגופן, ישלב ייעוץ של מומחים בתחום התעבורה, וברוב המקרים יציגו את חומר הראיות לבית המשפט בצורה מסוגרת ואמיתית יותר.

תאונות דרכים חמורות

יש לציין כי שלילת רשיון נהיגה כתוצאה ממעורבות בתאונת דרכים חמורה הינה דבר מנהלי. תחילת השלילה לבירור פרטי תאונת הדרכים וכל עוד לא הוכח אחרת, הנהג מוגדר כמהווה סכנה לביטחון הציבור ורשיונו יישלל. עורכי דין תעבורה מומחים יבחנו את המקרים וידעו לייצג את הלקוח בצורה הנכונה והמדוייקת ביותר. במקרים אלו, עו"ד תעבורה ידע למצוא את ההקלות והסיבות ובמקרים רבים יוכיח כי ההאשמות נגד הנהג אינן מוצדקות. בנוסף, עורך דין תעבורה יכול לגרום לבית המשפט להתחשב בעברו של הנהג ואף בפרנסתו. כך למשל, אם נהג אוטובוס היה מעור בתאונת דרכים חמורה, ועברו נקי מעבירות תעבורה, ובהתחשב בעובדה כי הנהיגה היא פרנסתו, ישנם מקרים בהם עורך דין תעבורה מומחה יידע לנצל פרמטרים אלו להביא להקלה עונשו של הנאשם ואף יוביל למניעת שלילת רשיון בפועל.

נהיגה בשכרות

אחת מעבירות התעבורה החמורה ביותר מכיוון שטרם ביצוע העבירה, עצם השתייה לשוכרה ועלייה על הרכב הינה עבירה תנועה חמורה. בית המשפט רואה בחומרה יתירה נהגים אשר הואשמו בנהיגה בשכרות וזאת משום שקורבנות ונפגעים לא חסר. במקרים אלו, עורך דין תעבורה מומחה יבחן לעומקו של עניין את המקרה ולעיתים ניתן להוכיח כי הנהג לא עבר את אחוז האלכוהול המותר בדם ואף לבחון את תקינותו של מכשיר הינשוף בעת בדיקת הנאשם.

לסיכום, משרד עורכי דין תעבורה יכולים למנוע הוצאה של כספים, והתרוצצויות נוספות על מנת לשמור על רישיון הנהיגה שלכם. עבירות התעבורה הינם רבות ומגוונות ועורכי דין לתעבורה מומחים בקיאים בייצוג לקוחות אשר עברו עבירות תעבורה כגון, תאונות דרכים, נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בשלילה ורשימה עוד ארוכה. לכן, בפעם הבאה שאתם מואשמים בעבירת תעבורה חמורה אשר מהווה סכנה לרשיון הנהיגה שלכם, צרו קשר עם משרד עורכי דין תעבורה בעל רזומה טוב ושריינו לכם עורך דין תעבורה מומחה שיטפל ברשיון הנהיגה שלכם, כי בלעדיו לא תגיעו רחוק.