מתי לערוך בדק בית

מתי ולמה כדאי לערוך בדק בית ?

כולנו מכירים את הפתגם הידוע " אם אין אני  לי מי לי ? " והוא נכון גם לגבי הדירות בהם אנו עוברים להתגורר. אחריות הבדיקה מוטלת על כתפינו שכן לא הקבלן ולא מוכר נכס מייד שנייה תמיד יספרו לכם את כול האמת. בתים,  חדשים וישנים כוללים מערכות שונות, חלקן  מתכלות ומכיוון שמדובר על מעשי ידי אדם, צפויות תקלות. פיצוצים בצנרת, הצפות של הבית ותכולתו, רצפות וקירות עקומים, כול אלה יכולים להימנע אם רק תנקטו בצעד המתבקש, ובמקרה הנדון מדובר על עריכת בדק בית.

מתי מבצעים בדק  בית?

למעשה ניתן לבצע בדק בית בכול זמן נתון אך רצוי לערוך אותו עוד לפני שאתם נכנסים להתגורר בנכס. סביר להניח שלא יהיה זה מעשי כול כך לערוך אותו בזמן שילדים קטנים מסתובבים בבית וכאשר הבית כבר מאובזר במלואו ומאוכלס ברהיטים. בדירות חדשות נערך בדק בית גם במהלך השנה הראשונה, זמן מתאים לגילוי פגמים וליקויים ועדיין תהיו זכאים לאחריות הקבלן ולפיצוי מתאים. לאחר מכן, תאלצו לשאת בעלויות לבד. בדק בית מומלץ גם לבצע לאחר שהחלטתם לשפץ את הדירה, השיפוץ לכשעצמו עלול להביא לליקויים שונים וגם כאשר אתם עומדים לרכוש דירה מיד שנייה, מומלץ לבדוק את הנכס לפני כן, גם אם בעל הנכס אומר לכם שהדירה משופצת ובמצב מעולה.

בדק בית , מה הוא אמור לגלות ?

בדק בית אמור לגלות את כול אותם ליקויים הנראים לעין וגם את אלה הנסתרים אשר  עין בלתי מקצועית לא תדע לזהות. בדק הבית נתון בידיו המקצועיות והמיומנויות של מהנדס בתחום הבנייה , מצויד במכשור מתאים, הוא יבדוק הן את חלקיו החיצוניים של הבית והן את חלקיו הפנימיים : צנרת ומערכת אינסטלאציה, אריחי קירות וריצוף, מערכת החשמל, בידוד, צבע קירות וטיח, את גג הבית, תריסים, חלונות , מפרט טכני ועוד. חשוב להזכיר, בסופו של דבר מחיר בדיקת דירה או בית לפני קנייתם הוא באמת ובתים  קטן לאין שיעור לעומת כל הנזקים האפשריים שאולי יגרמו לכם כתוצאה מהליקויים כולל כאב הראש הכרוך בכך. לכן, כדאי בהחלט להקדים תרופה למכה ולערוך בדק בית בהקדם