בדיקת בית? למה זה טוב?

בדיקת בית? למה זה טוב?

קונים פוטנציאלים רבים תוהים לעיתים מדוע הם זקוקים לבצע בדיקת בית, ומדוע ישנם גורמים מקצועיים רבים כ"כ, אשר עוסקים במלאכה זו (חברות בדק בית). האמת היא כי בדיקה של הבית יכולה לחסוך לכם המון כסף, ואף לגרום לכם להסתכל באופן שונה לחלוטין על הרכישה המתוכננת.

אנחנו אמנם לא חושבים על כך ביום יום, אולם בדיקה של הבית יכולה לתת לנו המון נתונים מועילים, שימושיים, והכרחיים לגבי אותו בית חדש או אפילו יד שנייה אשר אנו מעוניינים בו. בדיקת בית לפני קניה, מקצועית ומקיפה תוכל לתת לנו פרטים רבים על הרכישה אותה אנחנו מתכוננים לבצע, ולהראות לנו האם הבית אותו אנחנו מתכוננים לרכוש ראוי –אם לאו.

אז מה בדיקת בית לפני קניה נותנת לנו?

בדיקת בית לפני קניה יכולה לתת לנו כאמור מגוון רב מאד של מידע – ראשית היא יכולה לתת לנו מידע מפורט על כלל הליקויים ההנדסיים, אשר יש לבצע במבנה עוד בטרם תעברו להתגורר בו. אם לא תתבצע את הבדיקה בזמן, יתכן שרק לאחר שהעסקה תתבצע ואתם תכנסו לבית תופתעו לגלות כל מיני "תקלות מוזרות", אשר כלל לא הייתם מודעים אליהם כאשר הציגו לכם את הבית. ביצוע בדיקת בית לפני קניה, תוכל כאמור למנוע את כל הבעיות הללו ולחייב את בעל הנכס לתקן את כלל הליקויים עוד בטרם תיכנסו לבית.

בנוסף, בדיקת בית לפני קניה נכונה נותנת מידע לא רק לגבי כמות הנזק או מהו הנזק, אלא גם הערכה שמאית מקצועית של אומדן הנזק, וכמה יעלה לשפץ את הנזקים אשר קיימים בדירה. בדק בית ואיתו הערכה שמאית של הנזקים יוכלו לעזור לכם במיקוח מול בעל הנכס בכל לתיקון הליקויים, אשר אותה בדיקת בית ממש מצאה בנכס. בעל נכס, כאמור, ירצה מן הסתם לתת תמחור כמה שיותר גבוה על הנכס. אולם בדיקת בית אשר תגלה לכם את הנזקים השונים, ואת אומדן המחיר שלהם תוכל להוזיל את המחיר אל מול בעל הנכס, ובכך הרכישה שלנו תהיה משתלמת יותר והגיונית יותר לאור הממצאים אשר עלו מאותה בדיקת בית שהזמנו.

ביצוע בדק בית גם לנכסים מיד שניה – תיעוד ושימור

שימוש חשוב מאד אשר בדק בית יכול לתת לנו הוא למעשה תיעוד של המצב הקיים של הבית. ביצוע בדק בית לפני הקניה תיתן לנו דיווח מפורט על כל מה שתקין, לא תקין, קיים ולא קיים בבית. בעתיד, כאשר עלולות להתעורר שאלות בנוגע לתופעות אשר קורות בבית, תוכלו תמיד לעיין בדו"ח של בדיקת בית אשר בוצעה, ולבדוק האם ליקויי בניה אשר נמצאו במהלך התחקיר של בדיקת בית הינם הגיוניים ותואמים את המצב הנוכחי של הבית שלכם.

לסיכום, בדק בית מקצועי ואחראי יוכל לשמש אתכם לאורך זמן, הן לפני הרכישה כשאתם בודקים מספר נכסים, הן בעת הרכישה עצמה, וכאמור, בדיקת ליקויי בניה בבית, תוכל אף לעזור לכם שנים רבות לאחר הרכישה, משום שהיא תיתן לכם מפרט מלא על מצב הבית אותו רכשתם. בדק בית הינה הוצאה חד פעמית אשר תוכל לחסוך לכם כסף רב לאורך כל השנים הבאות.