משה לוי
User offline. Last seen 7 שנים 34 שבועות ago. מנותק
הצטרף: 07/18/2009

שפעת החזירים

 שפעת החזירים הינה מגיפה בקנה מידה עולמי. מידי יום אנו נתקלים בפרסומים אודות נפטרים ממקומות שונים בארץ.
בחצי הכדור הדרומי, מדווח לאחרונה על ירידה במספר הנדבקים במחלה. היות והחורף עומד להסתיים שם ישנם פחות הידבקויות ושפעות.

בארץ לצערנו, עוד לא ראינו את השיא של המחלה - ישנם מקרים בודדים של מוות, מספר הנדבקים במחלה גדל אולם לכאורה אין הרבה חדש.

היום, פרסמו בעולם כי נגיף שפעת החזירים עבר שינוי קטן וכעת קצב ההדבקויות יכול לגבוה לעד פי ארבע ואנחנו שואלים מה אפשר לעשות על מנת להמנע ולעבור את החורף בשלום.

ישנם מספר דברים, הראשון יהיה אולי לשים מסכות במקומות ציבוריים, לגבי החיסון - ישנם הרבה דעות- הרבה אנשים מטילים בו ספק.

מה אתם אומרים?

eiditr40
User offline. Last seen 7 שנים 50 שבועות ago. מנותק
הצטרף: 09/17/2009
זה מסוכן

שפעת החזירים מאוד מסוכנת מהסיבה הברורה לכולנו היום לא כ י מדובר בוירוס פחות מסוכן

אלא מהסיבה שקשה עדיין להתמודד בטיפולו, בייחוד שלאחרונה הוא פיתח סוג של עמידות לתרופת הטמיפלו סטודנט הלומד איתי  לימודי עיצוב גרפי פיתח תסמינים של המחלהוכרגע מאושפז , אני מאוד מקווה שיחוש טוב.

כאמור כולנו נבדקנו בכיתה ותודה לאל אף אחד לא נדבק.

אני מראוד מקווה שהתחלואה לא תהיה קשה בהמשך

moshe
User offline. Last seen 8 שנים 16 שבועות ago. מנותק
הצטרף: 09/07/2009
שפעת החזירים מידע מפורט

:A/H1N1 שפעת


המידע הנל הגיע אלי במייל וחשבתי שנכון לשתף אתכם במה שנשלח אלי.


  יש שני נגיפי חורף:


 : H1N1 H3N2


איך נדבקים בשפעת?


מדי חורף, נגיף השפעת גורם לסיבוכים קשים בזקנים ותינוקות מדי חורף, הנגיפים משתנים מעט וצריך להכין חיסון חדש אבל פעם בכמה עשרות שנים, נוצר נגיף חדש לגמרי – שגורם לפנדמיה (H1N1) (H2N2) (H3N2) 1918 ”שפעת ספרדית“ 1957 ”שפעת אסיאתית“ 1968 ”שפעת הונג -קונג“ 1-4 מיליון מתים 1-4 מיליון מתים 50-100 מיליון מתים 


איך זה קרה


אפריל 2009 שפעת החזירים פרצה במקסיקו. ממקסיקו המחלה עברה לארה"ב ומשם לשאר העולם. עד כה – נתונים מאומתים מעבדתית: 134,503 חולים. בפועל, המספר הרבה הרבה יותר גדול. ברוב המדינות לא בודקים/ בודקים רק במקרים מיוחדים. 816 נפטרים מאומתים– כנראה שיש יותר.


מה אנחנו יודעים על הזן החדש?


 באמת חדש – אין חסינות כנגדו. שילוב של זן מחזירים, עופות, וזן של בני אדם. קטלניות וחומרה כנראה דומים לשפעת רגילה. אין מטען גנטי של קטלניות כמו בנגיף של 1918 ושל שפעת העופות. מדביק יותר צעירים משפעת רגילה. הנגיף רגיש לתרופות האנטי-ויראליות – תמיפלו (קפסולות) ורלנזה (משאפים) רלנזה תמיפלו.


פיתוח חיסון – על ידי מספר חברות מה קורה בישראל?


אובחנו A/H1N1 1288 חולי שפעת. יש יותר – הפסיקו לבדוק לפני חודש. החל ב- 24.4.09 , הדבקה מקומית מה - 10.5.09 60% מהחולים בני 10-30 . רק 5% בני +50 • • סימנים עיקריים: • חום ( 100% ~), שיעול ( 83% ), נזלת ( 59% ), כאבי ראש( 53% ), כאבי גרון ( 52% ), כאבי שרירים ( 36% )


מה יקרה בישראל


לא מעט מאיתנו יחלו בשפעת חזירים בחודשים הקרובים. לא להתרגש, קורה גם בחורפים קשים רוב מוחלט מהחולים – יבריאו מהר. חלק כמעט לא ירגישו שחלו. מי שחלה – ככל הנראה מחוסן לנגיף זה לקראת החורף. קבוצות בסיכון יצטרכו להיות עירניות. יש סיכון לסיבוכים באחוז קטן מאד מהחולים


איך לא נדבקים


  שמירה על נקיון הידיים – לרחוץ ידיים במים ובסבון לעיתים קרובות,ובמיוחד לאחר שיעול או התעטשות. גם ג'ל לחיטוי ידיים על בסיס אלכוהול יעיל.להשתדל


להמנע ממגע בפה, באף ובעיניים.בעת שיעול או התעטשות – לכסות את הפה והאף בממחטות חד-פעמיות ולהשליכן לפח. אם אין ממחטות נייר חד -פעמיות בהישג יד, יש לכסות את הפה בעזרת הזרוע או השקע הפנימי של המרפק. • מי שחלה – חשוב שישאר בבית,ולא ילך לעבודה / בי"ס /גן 24 שעות לאחר תום התסמינים ניתן – לחזור לעבודה / לגן • אם אתה נמנה על קבוצת הסיכון: – פנה לרופא מייד עם הופעת החום. כנראה תקבל תמיפלו. • אם אתה לא בקבוצת סיכון ומרגיש סביר – שב בבית עד שיעבו. חזור לעבודה / שלח הילד לגן רק 24 שעות לאחר חלוף החום והתסמינים • אם אתה לא בקבוצת סיכון אבל מרגיש "על הפנים" – פנה מייד לרופא. קושי בנשימה או קוצר נשימה: לחץ או כאבים בחזה או בבטן, סחרחורת פתאומית, בלבול, הקאות חמורות או ממושכות, שיפור בסימני השפעת, אך אחר -כך חזרה והחמרה


קבוצות בסיכון לסיבוכי המחלה


• מחלות ריאה כרוניות, כולל אסתמה שאינה בשליטה מלאה, או חולי viral אסתמה בשליטה שמקבלים טיפול מונע קבוע, או ילדים עם .induced asthma • מחלות לב משמעותיות כרוניות (לא כולל יתר לחץ דם) • מחלות חסר חיסוני, כולל חולי סרטן, איידס, חולים אחרי השתלה ,חולים המקבלים טיפול בסטרואידים ... • מחלת כליות כרוניות • המוגלובינופתיות • מחלות נוירולוגיות • נשים בהריון, בפרט בטרימסטר שני ושלישי BMI>45 –(extreme morbid obesity) • השמנה חולנית קיצונית • ילדים (עד גיל 19 ) המקבלים טיפול ממושך באספירין


אם לילד יש חום


• אם אין גורמי סיכון, לחפש הסימנים הבאים למחלה קשה: – נשימה מהירה או קושי בנשימה – עור בצבע כחול או אפור – הילד אינו שותה נוזלים – הקאות קשות או ממושכות – הילד מגלה סימני חוסר שקט עד כדי כך שאינו רוצה שיחזיקו אותו – שיפור בסימני השפעת, אך אחר-כך חזרה עם חום ושיעול חמורים יותר • אם יש אחד מהנ"ל – לפנות מייד לרופא • אחרת – כמו בשפעת בחורף. לחכות שיעבור.


ומה בחודשים הקרובים?


• המחלה מתפשטת בישראל בקיץ, גל חורף 'מכביד',סביר שיהיו יותר חולים, קב' סיכון - חשוב להתחסן כנגד השפעת הרגילה.

מיכל
User offline. Last seen 7 שנים 35 שבועות ago. מנותק
הצטרף: 08/23/2009
מידע על שפעת החזירים כולל קישורים,סימפטומים ופתרונות.

שפעת החזירים - מידע מעודכן לשנת 2009 שקיבלתי.


מקווה שיעזור לחברי האתר.תהיו בריאים.


המידע מתבסס על משרד הבריאות בישראל. למשרד אתר אינטרנט המוקדש לנושא וכתובתו


: http://www.health.gov.il/h1n1/default.asp


מומלץ לעיין באתר המקיף.


 להלן מידע מאתר משרד הבריאות לידיעתכם: מדובר במחלה הדומה לשפעת רגילה אותה חווים מדי שנה. המחלה ברובה קלה ותסמיניה דומים לאילו של שפעת רגילה: חום לעיתים גבוה, צמרמורת לעיתים, כאבי גרון, ראש ושרירים, שיעול, לעיתים סחרחורת בחילות או הקאות.


המחלה חולפת מעצמה, אין צורך לפנות לרופא אלא אם הינך בקבוצת סיכון. אין לצאת מהבית לפחות ב-24 שעות ראשונות, לנוח, לשתות הרבה ולקחת טיפול להורדת חום וכאב. יש להקפיד על הגיינה אישית, להשתדל לא לבוא במגע קרוב עם אחרים. לשטוף ידיים עם מים וסבון במשך 30 שניות לאחר מגע. יש לכסות פה ואף בעת התעטשות או שעול. לא לגעת באף פה וידיים כי משם עובר הזיהום. לשמור על מרחק של מטר אחד מבני הבית למניעת הדבקה.


קבוצות חולים בסיכון: מחלות ראה כרוניות: אסטמה, מחלה ראתית חסימתית כרונית. מחלות לב כרוניות (לא יתר לחץ הדם). מחלות חסר חיסוני, איידס, סרטן. מקבלי טיפול ממושך בסטרואידים. חולי סוכרת. מחלות כליה כרוניות. אפילפסיה ומחלות נוירולוגיות קשות. נשים בהריון השליש שני ושלישי בהריון – יש לפנות לרופא בכל מקרה. השמנה חולנית. ערכי BMI גדולים מ-45. המוגלובינופטיות.


 סימני מחלה קשה במבוגרים: נשימה מהירה מעל 20 נשימות בדקה. דלקת ראות. רווי חמצן נמוך מ-90% באוויר החדר שינויים נוירולוגיים. סימני מחלה קשה בילדים: נשימה מהירה: בגיל עד חודשיים, מעל 60 נשימות בדקה. בגילאי 2-12 חודשים מעל 50 נשימות בדקה, בגיל שנה עד חמש שנים מעל 40 נשימות בדקה ומעל גיל 5 מעל 20 נשימות בדקה. לחץ דם נמוך, בלבול. הקאות מרובות. כחלון או חיוורון. חום גוף נמוך מ-35 מעלות. רווי חמצן נמוך מ-90% בחדר.


שלא נצטרך..... תהיו בריאים ושמרו על עצמכם.


מיכל.

X
Loading