במידה ואתם עומדים לרכוש שער חשמלי חובה עליכם לקרוא את המאמר הבא שיסייע לכם להבין כל מה שאתם צריכים לדעת על התקנות ותיקון שערים חשמליים וכן על האחריות לה אתם זכאים.

 

כך תימנעו מתקלות הנפוצות בשערים חשמליים

שערים חשמליים רבים מתקלקלים לאחר שהם מותקנים ע"י מי שרכש אותם ולא על ידי מקצוען המומחה לכך. לא מעט שערים חשמליים מגיעים לרוכש בפורמת "עשה זאת בעצמך" . למרבה הצער תופעת השערים המגיעים בערכות אלו הולכת ומתרחבת ולמעשה נראה כי הדבר משתלם לשני הצדדים – החברה גוזרת קופון גדול יותר על השער ולא צריכה לשלוח מתקין כדי שיבצע את עבודת ההתקנה בעוד שרוכש השער קונה את אותו השער רק במחיר מוזל. על פני השטח, המפסיד הגדול במקרה זה הוא הרוכש -  שכן חוסר מיומנות וניסיון קודם עלול להסתיים בנזק ברכוש ואף נזק בחיי אדם. התקנת שער חשמלי מלווה בלא מעט עבודות חיווט – כאשר פעולה לא נכונה עלולה לגרום לקצר שיביא לנזק בלתי הפיך במנוע ויותר מכך – במקרה כזה עלול גם המתקין להיפגע. בנוסף לכך, במידה ותתקינו שער בצורה רשלנית והדבר יגרום לנזק ברכוש או בנפש סביר להניח שתהיו חשופים לתביעה משפטית מצד הנפגע – לכן – עשו חושבים בטרם תבחרו להתקין את השער בעצמכם.

תקלות נוספות שנגרמות לשערים חשמליים הן תוצאה של "שחיקת השער" הנובעת מתפעול שגוי של השער. משחקים מיותרים עם השער דוגמת פתיחתו וסגירתו במשך פעמים רבים או לחלופין הדבקת מדבקה על החיישן כדי למנוע מהשער להיסגר – כולם בסופו של דבר גורמים נזק מיותר לשער החשמלי שברשותכם.

 

כיצד אוכל לשמור על אורך חיי השער החשמלי?

לקראת סוף תקופת האחריות שחלה על השער מומלץ לבדוק אותו בדקדקנות ובמידה ואכן התגלתה תקלה מומלץ לפנות לחברה ממנה רכשתם את השער החשמלי. בדיקה זו יכולה לסייע לכם לחסוך מאות ואף אלפי שקלים, שכן במידה והתקלות יתגלו לאחר תום תקופת האחריות – יהיה עליכם לשאת בכל עלויות התיקון.

יתר על כן,  במידה וחלה תקלה בשער החשמלי עם תום תקופת האחריות לא מומלץ לנסות לתקן אותה בעצמכם במידה ואין לכם היכרות קודמת עם שערים חשמליים – שכן הדבר עלול לגרום יותר נזק מאשר תועלת.

 

 

בבואכם לרכוש שער חשמלי זכרו לבדוק כי אינכם רוכשים "רק" שער – כלומר, וודאו כי השער יותקן על ידי מתקין מקצועי וזכרו לבדוק כי השער נמצא תחת אחריות החברה ממנה הוא נרכש.

X
Loading