שערים חשמליים לאבטחה

 

מוסדות רבים מחייבים רמת אבטחה גבוהה. כאלו הם למשל בתי סוהר, מפעלי תעשייה, מכוני מחקר, בתי ספר ומוסדות להשכלה גבוהה. בנוסף על השומר הניצב בכניסה ובודק אותנו, נוכל לראות שבחזית המוסדות הללו מותקנים גם שערים ביטחוניים. שערים ביטחוניים הנם שערים חשמליים מאסיביים, המונעים כניסה של בלתי מורשים לשטח המוסד. שערים כאלה לא רק מונעים כניסה של רכבים בלתי מורשים, אלא גם של הולכי רגל. ניתן למצוא שערים ביטחוניים גם בפתחם של ישובים ובכניסה למחנות צה"ל. ככל שהמוסד רגיש יותר, ישולבו בשער החשמלי אמצעי אבטחה רבים ומקיפים יותר. ישנם שערים ביטחוניים עם מצלמות אבטחה ולעיתים גם מצלמות לראיית לילה. קיימים שערים ביטחוניים המתריעים באמצעות חיישנים על כל ניסיון לחבל בהם או לשבש את פעולתם. יש גם שערים ביטחוניים המשלבים קוראי כרטיסים אלקטרוניים או אמצעי זיהוי ביומטריים, כדי לפקח בקפדנות על זהותם של כל הנכנסים למקום.

שער חשמלי לחניה

בהתחשב במורכבותם הרבה, עלות ההתקנה של שערים ביטחוניים אינה מבוטלת. עם זאת, חשיבותם לאבטחת המקום היא קריטית. מוסד בטחוני המבקש להתקין שער חשמלי יצור קשר עם מומחה שערים חשמליים, אשר יגיע למקום ויבחן בקפדנות את תוואי השטח. אם מדובר בשטח ישר, עשוי איש המקצוע להמליץ על התקנת שער מלא נגרר. אם השטח אינו ישר, עשוי לבוא בחשבון שער חשמלי קונזולי. שער כזה נע על גבי מסילה הניצבת מעל לפני הקרקע.

מוסד בטחוני המבקש להתקין שער חשמלי יוצר בדרך כלל קשר עם מתקינים מנוסים ואמינים, שכן לא כל מתקין מסוגל לספק ולהתקין שערים ביטחוניים. יושם דגש על התקשרות עם מתקין שכבר התקין בעבר מספר שערים ביטחוניים. לעיתים יפרט הלקוח את סוג אמצעי המיגון והאבטחה הנדרשים: קוראי כרטיסים אלקטרוניים, גלאים וחיישנים, מערכות צילום בווידיאו ומערכות אזעקה. שער חשמלי ביטחוני מצריך הקפדה רבה על אופן בנייתו והתקנתו. שער כזה חייב לכלול מנוע חשמלי איכותי ואמין, כמו למשל מנוע מתוצרת Proteco, מנוע איטלקי הנחשב למוביל בתחומו. כמו כן, צריכים מכלולי השער להיות עמידים ביותר לחלודה ואבק, שכן השער ממוקם בדרך כלל תחת כיפת השמיים.

לגד אלון יש ניסיון רב שנים בתחום השערים. צרו איתנו קשר לקבלת ייעוץ, הסבר והכוונה ברכישת השער! 

X
Loading