יונית
User offline. Last seen 8 שנים 10 שבועות ago. מנותק
הצטרף: 10/11/2009

שלום, השאלה שלי היא בנוגע לזמן שעלי לצום לפני בדיקת דם. הבדיקה מיועדת לבחינה של סוכר בדם. שמעתי שיש לצום 12 שעות לפחות לפני הבדיקה - אינני בטוחה אם מדובר בצום של שתיה ומזון גם יחד . האם ניתן לאשר לי זאת? האם חוסר בשתיה או מזון בזמן ארוך כל כך לא יכול למעשה להעלות את כמות הסוכר בבדיקה? או לחילופין לגרום לנפילת סוכר אשר אינה משקפת ערכים אמיתיים.
תודה.

אנונימי
צום לפני בדיקת דם, מתי ולמה?

הצום תלוי במטרת בדיקת הדם.

אם מטרת בדיקת הדם היא לצורך בדיקה כללית של ספירת כדוריות דם לבנות ואדומות,מאגרי ברזל,כולסטרול וכדומה לא צריך לצום לפני. אבל אם מטרת הבדיקה היא לצורך בדיקת רמת סוכר או לחלופין רמת שומנים בגוף אז צריך לצום 12 שעות לפני ולשתות אך ורק מים מינרליים. אחרת תוצאות הבדיקה לא יהיו אמינות ונכונות. מישהי שלמדה איתי בקורס הנהלת חשבונות הייתה צריכה לבצע את הבדיקה פעמיים כיוון שהיא לא הקפידה על הצום ולכן התוצאות שקיבלה היו שגויות.

פלג
User offline. Last seen 7 שנים 48 שבועות ago. מנותק
הצטרף: 12/30/2009
צום לפני בדיקת דם

הבדיקות הנפוצות ביותר הדורשות צום הן בדיקות רמות כולסטרול וסוכר בדם, בבדיקות אלה אני חייבים לצום  לפחות 8 שעות (בד"כ דורשים צום של
שתיים עשרה שעות) לפני הבדיקה על מנת לקבל תוצאות מדויקות ואמינות. ערכים גבוהים מסוכנים לבריאותנו ובדרך כלל אנשים הסובלים מערכי סוכר וכולסטרול גבוהים נדרשים במיידית לעשות דיאטה על מנת שלא תהיה החמרה במצבם.

כאמור, כל בדיקת דם לצורך מטרה אחרת לא מחייבת צום לפניה. מומלץ להרגיל את גופנו לאכילה נכונה. כל מה שקשור לבחירת מזונות אישה תבחר לאכול דווקא את המאכלים הבריאים יותר. כמובן שלא מדבור בכל אוכלסיית הנשים אלא רובה.

X
Loading