אין תגובות
נינה
User offline. Last seen 5 שנים 31 שבועות ago. מנותק
הצטרף: 11/17/2011

 

 

 

 

עשה בזוג שהרגיש שהתפעול השוטף סוגר עליו. הג'נגליג של אותו שבוע, בין הפקת מסיבת יום ההולדת לילדה, הקריירה והאוטו שהתקלקל - בא להם לא טוב.

התובנה שהחיים אינם ממתינים תפסה אותם בשעה עשר ושלוש עשרה דקות בין פרסומת לטבעול לפרסומת לחברת ביטוח שתעמוד לצידך בכל עט. (זכרו את חברת הביטוח, בבחינת האקדח המופיע במערכה הראשונה).

לצד ערימה כביסה ענקית ,קרם לעור וגידים הרעיון החתרני. צימר בגולן ארבעה ימים, לבני שמונה עשרה ומעלה. (אם אחד, רמי קליינשטין, יכול לשים את הילדים אצל אימא שלו, גם אנחנו יכולים).

ובגולן כמו בגולן -בימים השקט הירוק נכנס לנשמה, בלילות היא צרחה כמו חיית בר, בשעות בין הערביים בג'קוזי הפתוח, ניתן היה לשוב לראות - ברור וממוקד.

באותן שעות נדירות בצפון, התרחשו אירועים פחות מלבבים בבית הזוג. גנב מקומי העונה לשם גור (קיצור של גורנישט- על שם מה שהוא נוהג להשאיר אחריו) פרץ לביתם של בני הזוג וערך השלמת ציוד מקיפה. בבית לא נותרו כל דברי ערך-לא מחשבים ,לא מסכים, לא מצלמת ווידאו, לא תכשיטים ובוודאי שלא דולרים וכסף מזומן.

פנה הזוג אל חברת הביטוח וזו, התנערה מאחריות.

כטענה ראשונה טענת חברת הביטוח כי תכולת הדירה בוטחה בחסר  ובהתאם יש להפחית מסכום הפיצוי הכולל. בהתאם לחוק חוזה הביטוח הקובע שבמידה שהתכולה מבוטחת בערך נמוך משוויה האמיתי, ניתן  להפחית הפיצוי למבוטח. יצוין כי הזוג לא היה מודע לכך שאף ציוד שאיננו בר גניבה ,כגון מקרר, תנור, מכונת כביסה וכיוצא בזה צריכים להיות מבוטחים במלוא שווים.

טענה נוספת שטענה חברת הביטוח היא כי המחשבים שנגנבו, בגינם לא ניתן פיצוי, היו שייכים לעסקו המקצועי של יואב,שהינו מעצב גרפי ועל כן הוחרגו מהפוליסה ואינם נכללים במסגרת ביטוח תכולת דירה.

טענה אחרת של חברת הביטוח הייתה, כי על פי החריגה נוספת הקיימת בפוליסה, גובה הכיסוי בגין תכשיטים מוגבל. בהתאם, טענה חברת הביטוח כי לא ניתן לפצות את הזוג  במלוא ערכם של התכשיטים שנגנבו, למרות שעצם גניבתם הוכחה גם הוכחה. כנ"ל גם  בנושא הכסף המזומן.

פנו השניים לחבר טוב, ערך דין במקצועו. אז הסתבר שלמרות שעל פניו נראות טענות  חברת הביטוח כמוצדקות, גם לזוג טענות משלו.

ראשית-הזוג לא קיבל את פוליסת  הביטוח עובר לתשלומה. על פי הדין, חובת מסירת הפוליסה ,לרבות חובת ההוכחה על מסירתה הינה של המבטח. בהיעדר מסירה כאמור של הפוליסה ,לא חלות החרגותיה.

כמו כן, מכתב  מפורש של סוכנת הביטוח אל הזוג קובע כי המחשבים כלולים בפוליסה. יש להבהיר כי בהתאם לחוק חוזה ביטוח, סוכן הביטוח הינו שליח של חברת הביטוח, בהתאם, ידיעותיו ומעשיו מחייבים את חברת הביטוח איננה  יכולה להיבנות ממנה.

לאחר התדיינות משפטית נאותה חברת הביטוח לשלם את הפיצוי בגין הגניבה ואף חויבה על ידי בית המשפט בריבית מיוחדת. בהתאם לחוק חוזה ביטוח, לבית המשפט סמכות לחייב את חברת הביטוח בריבית משולשת מזו הרגילה במידה שחברת הביטוח עיכבה תחת ידה כספי פיצוי שלא בתום לב.

עם קבלת הפיצוי בסך 80,000 ש"ח, לא נותרה לזוג כל ברירה אלא לתכנן נסיעה זריזה בת שבועיים לתאילנד, אימא שלה כבר הסכימה לקלוט את הילדים.

איילת נבו, עו"ד  http://www.ayeletnvo.pan4u.co.il/sites

נייד 054-4990325 דו"אל ayeletlaw@walla.com

 

*האמור כאן הינו חומר העשרה בלבד ואין בו כדי להחליף יעוץ משפטי מקצועי.

הכותבת הינה מוסמכת במשפט מסחרי ,אוניברסיטת בר אילן.עוסקת במשפט אזרחי- מסחרי.

X
Loading