סוגי שערים חשמליים

 

העולם המודרני מתפתח בקצב מהיר ביותר בתחומים שונים, כך גם בתחום של שערים חשמליים ואוטומטיים. עד לפני כמה שנים ניתן היה לראות שערים חשמליים אך ורק במקומות, שנחשבו בעלי סווג ביטחוני, או מוסדות ממשלתיים רגישים.

היום ניתן למצוא שערים חשמליים מכל הסוגים ובכל המגזרים: מסחרי, תעשייתי, ציבורי, ממשלתי ופרטי.

מחסום חשמלי בכניסה לבנין

אחת הסיבות העיקריות להתפתחות המהירה של השערים החשמליים בשנים האחרונות היא תחושת הביטחון ההולכת ופוחתת אצל הפרט ואף בחברה. הסכנות הביטחוניות, בעיקר במדינת ישראל, מחייבות הגנה על הציבור, בין בביתו ובין באיזורים אחרים.

 

אין דבר חשוב יותר לבעלי עסקים, לעובדים במוסדות ממשלה, למנהלים של מרכזים מסחריים מהביטחון של הציבור המסתובב בהם. אחרי אסונות רבים, גבר הצורך בפיתוח אמצעי שמירה יעילים, ולשערים החשמליים מקום נכבד בין אמצעים אלה.

במקביל, אין דבר חשוב יותר לאדם הפרטי מאשר הביטחון שלו, של בני משפחתו וגם של רכושו. שער חשמלי מספק את הביטחון הזה, ולכן הפך נפוץ כל כך.

 

לפני מספר שנים, כאשר השוק של השערים החשמליים הלך והתרחב, והחל להקיף גם את המגזר הפרטי, הלך מגוון השערים ועלה, ומחיריהם התחילו לרדת. אין היום דבר, שאי אפשר למצוא בשוק, בין אם יהיה זה שער חשמלי מעוצב על פי דרישות מדוייקות של הצרכן, בין אם זה מחסום חשמלי לחניה פשוט וצנוע יותר.

 

כמובן, כאשר מדובר במגזר הפרטי, יש לקחת בחשבון, שהשיקול המכריע בבחירת סוג השער החשמלי, שיותקן בבניין המגורים או בבית הפרטי, הוא השיקול הכלכלי. ישנם שיקולים נוספים בבחירת שערים לחניה, כגון: מבנה השטח עליו יוצב השער, כמות המקום העומדת לפתיחה, החומרים המועדפים על הצרכן ועוד.

 

במגזר המסחרי, הממשלתי והתעשייתי מרבית מחסומים לחניה הם מאסיביים, כבדים, ומותאמים הן לפתחים הרחבים, שבהם הם מתוקנים, והן לשימוש הרב הנעשה בהם בשעות היום, ולפעמים גם בשעות הלילה.

חשוב לזכור, שבמגזרים אלה השיקול הכלכלי אינו כה חשוב, ויש להניח, שבטחון העובדים והנזקקים לשירותים במקום שכזה הוא השיקול המרכזי.

 

כאשר מדובר במגזר הפרטי, אפשר לחלק את סוגי השערים החשמליים לשתי קטגוריות ראשיות: שערים "אטומים" או "סגורים", שאינם מאפשרים הצצה אל השטח הפנימי של החצר והבית, ושערים "פתוחים", בנויים מסורגים או מעיצובים שונים, המשאירים פתחים להצצצה אל שטח החצר והבית.

 

בכל אחת משתי הקטגוריות שלעיל ישנם סוגים שונים של שערים, שניתן לבחור מהם, בין אם מדובר בחומר, שממנו יהיה עשוי השער, ובין אם מדובר בדוגמה שלו כאשר בוחרים שער חשמלי מעוצב.

 

בתחום דרך הפעולה של השערים, ישנם שלושה סוגים עיקריים:

 

·        שערי כנף

שערים אלה, המקובלים ביותר בבתים פרטיים, עשויים להיות דו-כנפיים או בעלי כנף אחת. במקרה של שערי כנף דו-כנפיים הם נפתחים מן המרכז כלפי פנים. במקרה של שער כנף יחיד, הוא נפתח לאחד הצדדים.

חשוב ביותר לזכור, שאופן הפתיחה של שערי כנף מחייב שטח פנוי מאחוריהם. שערים מסוג זה אינם מתאימים לשטחי חניה קטנים.

 

·        שערים נגררים

שערים אלה נעים על גבי מסילה, ונפתחים לצד אחד בדרך כלל. חשוב לזכור, שכדי שאפשר יהיה להתקין שער כזה בבית הפרטי, חייב להיות מקום למסילה לנוע לאחד הכיוונים.

 

·        שערים קונזוליים

שעירם קונזוליים הם, למעשה, שערים "צפים". הם אינם נעים על מסילה הנמצאת על פני השטח, אלא גבוהים ממנו בכמה סנטימטרים. כאשר מביטים בשער קונזולי בפעולה, נדמה כאילו הוא מרחף באוויר. שערים אלה מתאימים במיוחד במקומות שבהם פני השטח, שעליו יותקן השער אינם שטוחים וישרים.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ והצעת מחיר ללא תחרות

X
Loading