משק - בית

טיפים ומידע למעסיקים ולעוזרות בית (חלק 1 ):

מציאת עוזרת בית מקצועית, יסודית ואמינה, היא משימה קשה ומייגעת.
כל אחת שהעסיקה עוזרת בית בשנים האחרונות יודעת איך מציאת עוזרת טובה שניתן לסמוך עליה ולהאמין בה, משפרת את איכות החיים בבית.
לצערנו,אין נוסחת קסם שתמצא עבורך את העוזרת המושלמת. מציאת עוזרת בית מקצועית, יסודית ואמינה שניתן להסתדר איתה בקלות, הוא שילוב של חיפוש נכון ויעיל, אופי וכמובן....מזל.
ריכזנו עבורך מספר טיפים חשובים שיסייעו לך במציאת העוזרת המתאימה לך ויחסכו לך זמן ומאמצים בהתעסקות עם עוזרות שאינן מקצועיות:

חיפוש העוזרת
תחילה,חפשי מועמדות מתאימות למשרה.

פרסום מודעה:

לחיפוש עוזרת בהתאמה אישית לסוג המשרה הספציפית שלך. זכרי למלא במודעה כמה שיותר פרטים בנוגע למשרה המוצעת ולתת תמונה מוחשית כמה שיותר על היקף ומטלות המשרה (גודל הבית, מספר חדרים, המטלות העיקריות שחשובות לך, מספר שעות מוערך וכדומה).

חיפוש עוזרת :

כיום ישנם מספר אתרים בהם ניתן למצוא עוזרות בית, אתרים אלו מכילים מידע מפורט ככל האפשר על עוזרות - החל מימי עבודה מועדפים, מספר שעות עבודה ביום, שכר מבוקש, ניסיון, המלצות ועוד...

מומלץ להשקיע מספר דקות בעיון מעט מעמיק בפרטי העוזרות. זה בהחלט עשוי להשתלם לך בעתיד.

והאפשרות השנייה לחפש ליד מקום מגורייך מודעות של מנקות.

 

ראיון עם העוזרת
לאחר שצמצמת את מספר המועמדות וסיננת את העוזרות האחרונות, הגיע הזמן לראיון טלפוני קצר עם העוזרת. הראיון הטלפוני כבר ייתן לך אינדיקציה מסוימת על טיב העוזרת ועל ההתאמה ביניכן:
- ההבנה והתקשורת בינך לבינה
- בקיאות וניסיון העוזרת בראיונות עבודה
- תכונות אופי- נעימה, נחמדה, צייתנית...
- האם דרישותייך תואמים את מה שיש לה להציע

השתדלי לפרט בראיון הטלפוני את פרטי המשרה ככל האפשר (ארונות, מטבח, שירותים, כביסות...) ובדקי אם יש לה התנגדויות כלשהן ו/או דברים משלה להוסיף.
זכרי לתת לעוזרת להתבטא ולדבר כמה שיותר- רק כך תוכלי לדלות ממנה פרטים על מקצועיותה וניסיונה.
לבסוף, מומלץ לבקש מהעוזרת המלצות ממעסיקים קודמים. זהו הליך שגרתי ותתפלאי לגלות כמה עוזרות מחזיקות בהמלצות (בכתב או בטלפון) של מעסיקים קודמים.

תחילת העבודה
ביום עבודתה הראשון, הסבירי לעוזרת בדיוק ולפרטי פרטים מהם דרישותייך – כל בית הוא ייחודי והעוזרת אינה יכולה לקרוא את מחשבותייך. הכנה טובה של העוזרת לעבודה, תימנע ממך אי נעימויות בהמשך.  להלן מספר הנחיות חשובות:

  • באילו חדרים/אזורים בבית צריך לשים דגש מיוחד.
  • אם יש חפצים/רהיטים דורשים ניקוי או סדר מיוחד, שימי עליהם דגש והסבירי לי בדיוק איך לטפל בהם.
  • מומלץ לארגן לעוזרת את סדר המטלות מראש ואף להגדיר לה את טווח הזמן שהעבודה אמורה להימשך (אם תיידעי את העוזרת על הזמן ממוצע שלך לוקח לבצע את המשימות הנ"ל, זה יימנע ממנה מ"למרוח" את הזמן, וידרבן אותה לעבוד מהר יותר וביעילות).
  • אם משהו בעבודתה של העוזרת אינו מוצא חן בעינייך, אמרי לה זאת כבר בהתחלה- אל תרגישי שלא בנוח! מעסיקים רבים אינם מעירים לעוזרות על דברים קטנים שמציקים להם ממגוון סיבות שונות. זכרי שהעוזרת עובדת אצלך על מנת להקל עלייך ועל עבודתך. אם לא תעירי לה על הדברים שמציקים לך, תפספסי את כל מהות העניין. 

זכרי להציע לעוזרת שתייה, ארוחה קלה, ואפשרי לה לצאת להפסקה קצרה. חשוב מאוד שתיצרי אווירת עבודה נוחה ופתוחה עימה. מערכת יחסים טובה ביניכן תיצור אכפתיות, אמינות ותשפר את ביצועי העוזרת בעבודתה. 

אז אם אתם מחפשים מנקה אמינה, יסודית, חרוצה, בעלת ניסיון - 0546769080

ההצבעה שלך: ללא ממוצע: 5 (1 הצבעות)

X
Loading