משפצים? המדריך המלא למשטחי עבודה לבית ולמוסדות ציבוריים מאת: מוטי קדוש - חברת קוריאן טאץ - 11.2.12 | GoPro

 

 

משפצים? לא יודעים איזה משטח עבודה לבחור?

במדריך הבא אנו נפרט לכם על שלושת סוגי המשטחים המובילים בשוק הישראלי, נציין מה הן היתרונות והחסרונות של כל משטחי העבודה הפופולאריים ביותר בשוק;שיש, אבן קיסר וקוריאן ומה צריך לוודא לפני שבוחרים את החברה אשר תייצר עבורכם את המשטח.

 

אם אתם משפצים את ביתכם ומעוניינים להזמין משטח עבודה, אך לא יודעים מהיכן להתחיל. במאמר זה נפרט על משטחי העבודה הפופולאריים ביותר בארץ . אנו בטוחים שבסופו של המאמר הבחירה שלכם במשטח המתאים תהיה הברורה והנכונה לכם.

שיש

השיש הוא אבן גיר אשר עברה התמרה) מטמורפוזהכתוצאה מחום או מלחץ שנוצר במעמקי כדור הארץ.   השיש הינו סלע גבישי שנוצר מאחד משלושת המינרלים קלציטדולומיט וסרפנטין,אבל לעתים מתייחסים בתור שיש גם לסלעים העשויים ממינרלים אחרים.  בד"כ השיש הוא בעל מרקם חלק, עם או בלי גידים.  

צבעים: מגוון הצבעים רב ומתחיל מלבן מוחלט ועד לשחור מוחלט.

שימוש: השיש מיועד לשימוש פנים:ריצופים, ציפוי אמבט, משטחים לאמבטיות ומשטחים דקורטיביים כגון: פינות אוכל, שולחנות סלון ועוד.  ניתן להשתמש בשיש גם כמשטח למטבח אך יש להכיר ולדעת את דרך הטיפול בה.

חסרונות:

-          אבן שיש נחשבת לשריטה באופן יחסי ואינה ניתנת לתיקון.

-          אבן שיש בהגדרה כללית בעלת יכולת ספיגת נוזלים, התכונה משתנה בהתאם לגוון האבן ולצפיפותה (מדובר בתכונות טבעיות של האבן אשר מטופלת ע"י סילר שמקטין את ספיגת האבן למינימום האפשרי.(

-          משטח שיש רגיש לחומצות ולחומרים מכתימים: שמן,כורכום, תיון, יין, עגבנייה ועוד.

-          מומלץ לא לגרור כלים חדים על המשטח ולא לחתוך עליו ישירות,כמו כן אין להניח משטחים חמים ישירות על האבן (גורם לכתם על      המשטח). סימני כתמים ושריטות על השיש אינם ניתנים להסרה ו/או תיקון.

-          מכיוון שבשיש לא ניתן ליצור משטח אינטגרלי, חיבורי השיש ממוקמים באזור הכיור או לחלופין באזור הכיריים. ברוב המקרים החיבורים נראים לעין.  כמו כן, שיש הבנוי ממספר חלקים לא ניתן לנקותו בקלות, משום שלכלוך רב נאגר בחריצים שבין המשטחים.

-          השיש אינו ניתן למחזור ואינו ידידותי לסביבה.

 

יתרונות:

-          משום ששיש יצוק עשוי מפולימר, ניתן להוסיף לו צבעי גיר בצבעים מגוונים. כך למעשה ניתן להתאים ללקוח את הצבע אותו הוא רוצה בהתאמה מלאה.

-          שימוש נכון ותחזוקה שוטפת יכולה לשמור על המשטח לשנים רבות.

אחריות: בדרך כלל רק שלוש שנים.

 

 

 

אבן קיסר

 

קוורץ הוא אחד המינרלים הנפוצים ביותר ולכן קיים מגוון מבלבל של שמות למינרל בצורותיו השונות. האבחנה החשובה ביותר בין סוגי קוורץ היא על פי גודל הגבישים: נראים בעין בלתי־מזוינתאו קטנים עד כדי כך שניתן לראותם במיקרוסקופ בלבד. ניתן לייצר משטחים המורכבים מ-93%  קוורץ טבעי ומכמות קטנה של פיגמנטים ופולימרים שׂרפיים, חזקים מגרניט . לקוורץ, בהיותו אחד המינרלים החזקים בטבע, שפע של יתרונות על פני מרבית חומרי הגלם הנפוצים, לרבות אבן טבעית, כדוגמת שיש וגרניט.

צבעים:המרחב כמעט אין סופי בגוונים ובטקסטורות, תוכלו גם למצוא שיש אבן קיסר עם גימור מבריק חלק וגימור מט.

שימוש:אבן קיסר מיועד לעיצוב בחדרי אמבטיות, לכיורים, למטבחים, למדרגות, לדלפקים שונים, לחיפויים, לציפויים, לאריחים ,למרצפות ועוד – הן בבתי מגורים, הן במבנים ציבוריים והן במבנים עסקיים.

חסרונות:

-          עלול להיסדק אם מניחים עליו סיר חם.

-          עלול לספוג כתמים. אבל, בגלל שמשטח עשוי שיש אבן קיסר הוא לא נקבובי, ניתן להסיר כתמים יחסית בקלות.

-          כדאי מאוד להשתמש בקרש חיתוך. לא מומלץ לחתוך ישירות על שיש אבן קיסר.

-          מכיוון שבשיש לא ניתן ליצור משטח אינטגרלי, חיבורי השיש ממוקמים באזור הכיור או לחלופין באזור הכיריים. ברוב המקרים החיבורים נראים לעין.  כמו כן, שיש הבנוי ממספר חלקים לא ניתן לנקותו בקלות, משום שלכלוך רב נאגר בחריצים שבין המשטחים.

-          הקוורץ אינו ניתן למחזור ואינו ידידותי לסביבה.

 

יתרונות:

-          משטח אבן קיסר, בהיותם אחידים ודחוסים, עמידים בפני שריטות וכתמים.

-          אבן קיסר אינה רגישה לחום וניתן להניח תבנית/סיר חם לזמן קצר בלבד.

-          אבן קיסר אינה רגישה לחומצות.

 

אחריות:בדרך כלל רק שלוש שנים.

 

קוריאן

הקוריאן מיוצר בלעדית ע"י חברת הענק האמריקאי. DU-PONT ™ 

קוריאן הוא משטח ציפוי קשיח ובלתי חדיר עשוי פולימר אקרילי והידראט אלומינה.  קוריאן מיוצר בשלושה עוביים שונים: 6 מ"מ, 12 מ"מ, 19 מ"מ. כאשר קוריאן משמש כמשטח עבודה הוא מונח בדרך כלל על גבי בסיסלביד כדי ליצור משטח עבה יותר. משטח עבודה אופייני בעובי 37 מ"מ יורכב מלוח קוריאן 12 מ"מ ומתחתיו בסיסלביד 25 מ"מ.

 

צבעים: הקוריאן מגיע במגוון של מעל 100 צבעים וטקסטורות  וצבעו אחיד לכל עומקו.

 

שימוש: קוריאן משמש בעיקר כמשטח עבודה במטבחים, חדרי אמבטיה, חיפויי קירות פנימיים, דלפקים, אי עבודה, אגניות, כיורים, כיורים ביצור מיוחד, אמבטיות וריהוט לבית ולגן.  כמו כן, ניתן להשתמש בו לציפוי קירות חיצוני במבנים.  בזכות תכונותיו כמשטח בלתי חדיר, אנטי בקטריאלי וגמיש (במגע עם חום) הוא ניתן לעיצוב בצורות שונות, הוא נמצא מתאים אף לשימוש בתנאי עבודה מיוחדים, בבתי חולים ובמעבדות.

 

 

חסרונות:

- לא ניתן להניח סיר חם על המשטח. ניתן להשתמש בקרש חיתוך או מוטות חם סירים ועליהם להניח את הסיר החם (ניתן לבקש מהחברה בה אתם מזמינים את המשטח).

 

יתרונות:

 

-          משטח הקוריאן נחשב לאחד המשטחים העמידים והחזקים יותר בהשוואה למשטחים אחרים בשוק (שיש, אבן קיסר).

-          הוא אינו מתקלף, דוהה או נשרט מאחר ואין בו נקבוביות, הוא מונע חדירת נוזלים ובכך נשמר לשנים רבות.

-          משטחי קוריאן עמידים וידידותיים למשתמש. ניתן לנקות מהם כתמי מזון ושתייה בקלות באמצעות חומרי ניקוי ביתיים פשוטים, כגון: Scotch Brite או נייר זכוכית עדין, ללא כל פגיעה במראה. כתמי שומן או כתמים עקשניים יותר מתנקים בקלות בעזרת חומרים על בסיס כלור, כגון: אקונומיקה.

-          במקרה של שריטה עמוקה או שבר, יש לצור קשר עם נציג מהחברה בה הזמנתם את המשטחולאחר טיפול מקצועי, המשטח יחזור     לקדמותו ללא כל סימני טיפול ואף יקבל מראה חדש ורענן.

-          קיימת האפשרות ללטש את המשטח ולהקנות לו מראה חדש לגמרי, גם לאחר 20 שנה.

-          הקוריאן מותקן כחלק הומוגני אחד ולכן שומר על מראה אחיד והיגיינה טובה בהשוואה למשטחים אחרים.

-          ניתן למחזור וידידותי לסביבה.

 

אחריות:5 שנים

 

 

מה לבדוק לפני שמזמינים משטח עבודה?

 

יש לבחור בעל מקצוע שיבנה עבורנו את משטח עבודה על פי מספר קריטריונים ברורים:

-          על בעל המקצוע להיות מוסמך ו/או מאושר ע"י החברה שהמספקת את חומר הגלם בארץ.

-          עליכם לוודא כי לבעל המקצוע יש ניסיון רב ומוניטין, את זה תוודאו על ידי חוות דעת חיובית מלקוחות עברו, שרכשו משטח לביתם על ידי אותה חברה. לקוחות מרוצים מעידים בהכרח על חברה ראויה ומקצועית.

-          מחיר, הוא קריטריון נוסף שעל פיו יש לבחור את בעל המקצוע. מחירו של משטח עבודה נע על פני סקאלת מחירים מגוונת. אל לכם לבחור את בעל המקצוע על פי מחיר בלבד, אך בהחלט יש מקום לבחון את המחיר אותו הוא דורש בעבור המשטח אל מול מחירי השוק.

-          חשוב לשים לב שבעל המקצוע המספק לכם את משטח העבודה, יספק את המשטח עם הטבעה מקורית של שם חומר הגלם ע"ג המשטח עצמו.

 

בתקווה שמאמר זה יסייע לכם לבחור את המשטח הבא לביתכם!

 

קוריאן טאץ - אמנות העיצוב בקוריאן

רח' אורט 20, נתניה

טל: 09-8988401

נייד: 052-2685619

פקס: 09-8946521

coriantouch@gmail.com

www.coriantouch.co.il

X
Loading