המטבח נהיה לב העניינים בבית לא רק מהצד של התפקיד הנוח והן מהצד של היותו מקום מרכזי חברתי בעל צדדים רגשיים לכל דיירי הבית. משחר ההיסטוריה מטבחים סיפקו מושג על היצירתיות ומעמדם החברתי של יושבי הבית אך בזמן האחרון נהיה שינוי תפיסתי אשר הפך את עניין החשיבה בתחום המטבחים וכיום ניתן לשמוע על מטבחים מודרניים בעלי סגנון מיוחד ומעוצבים לא רק בבתי העשירים.

האופי של המטבח העכשווי:

מטבח טופז אשר נמצאים בראש בראש חזית הייצור והתכנון של מטבחים מהמילה האחרונה אינם נשארים אדישים למגמות עולמיות בכל הנוגע לעיצוב וסגנון של מטבחים. עד כה המטבח היה חלק בלתי נפרד מהמרחב החשוב של הבית אך נמצא בצמוד לקירות נגדיים מהקירות של הסלון, הרי שכיום ניתן לראות שינוי בעל נטייה ברורה ללא הפסקה באשר לסגנון מטבח קטן ביותר, הניתוק מקירותיו ויישומו במרכז החלל כך שאפשרי יהיה להקיף את המטבח מ- 360 מעלות ולהפיק תועלת מ- חללים שבעבר לא היו ניתנים לניצול.

זרם המרחב הפתוח (OPEN SPACE) אינו מפסיק להתקיים משוק המטבחים המודרניים. המטבח עדיין נשאר בסביבת הסלון, מוסיף לעיצוב האוניברסלי של הבית ומעיד על אופיים של דיירי הבית. בחירת מטבח של מטבח טופז מכילה בתוכה מטבח משלל חומרים מהאיכויות הגבוהות ביותר שניתן להשיג אשר תוכנן בקפידה למלא את פעולותיו הרבים בבית ובו בעת לזרום עם הרוח העיצובית של הבית בכלליות. נפוץ מאוד למצוא בקולקציית המטבחים של טופז מטבח את כל המאפיינים של המטבחים המודרניים שרואים כיום :

•    מטבח טור - בעיקר לסוגי מטבח קטנים. ארונות המטבח מתקיימים בטור אחד ורציף כאשר אין הפרדה פונקציונאלית ברורה בין החלקים השונים של המטבח.

•    מטבח דו-טורי - בעיקר לסוגים של מטבחים בינוניים עד גדולים. מטבח מהסוג הזה כולל שני טורים פרללים של רהיטי המטבח. ארגון זה גורם לתחושה של קבלת מטבח לא צפוף ואוורירי בשיתוף עם הפרדה שימושית של חלקי המטבח.

•    מטבח L - כאשר טורי ארונות המטבח עומדים זה מול זה ניתן להגיע לשכלול של המטבח שכן ניתן לחלק את המשימות השונות בכל טור ועדיין לאפשר קרבה בינהן לנוחות גבוהה.

•    מטבח ח - מתאים למטבחים בינוניים עד גדולים. מטבח זה מסודר ב- שלושה טורים של ריהוט המטבח והם מחוברים זה לזה ב- 90 מעלות ואפשרי גם ע"י חיבורים אלכסוניים. מטבחים כאלו הם המטבחים המעולים ביותר מכיוון ש- נוצרת הפרדה פונקציונאלית מוחלטת של חלקי המטבח ולנוחות מירבית.

•    מטבח חצי אי - מטבחי טופז מייצרים גם מטבחים מודרניים באבזורים שונים. אחת התוספות הנפוצות ביותר היא "חצי האי" אשר משמשת כ- תוספת ריהוט נפרדת למטבח אשר אף היא צמודה לאחת הקירות. ניתן לקבוע פונקציה לפי ראות עיניכם לחצי האי וכמו כן להפכו לפינת אוכל.

•    מטבח אי - בעיקר למטבחים גדולים עם מרחב שניתן לניצול במרכז המטבח. יתרונותיו של מטבח האי מזכירות מאוד למטבח חצי האי רק שבעניין זה מנוצלת עוד זווית שלי האי אשר במקרה של חצי האי חסומה ע"י קיר.

אין הצבעות עדיין

X
Loading