מדביר ושרותי הדברה מקצועיים לשירותך

לפעמים אנשים אינם מבינים מהי חשיבותו של מדביר מקצועי. כאשר אנו נכנסים לבית חדש או לחילופין מתמודדים בביתנו הנוכחי מול מזיקים שחצנים שפשוט אינם מוכנים להעלם לרוב אנו מנסים לפתור את הבעיה בעצמנו. רק לאחר שעות מבוזבזות, כלב שחטף הרעלה ובן זוג עצבני שדוחק בנו להזמין מדביר אנו נעתרים לבקשתו. פה חלה נקודת המפנה לפתרון בעיית המזיקים. עלינו לדעת למי לפנות וכמובן להיות בקיאים במקצת במובנים המקצועיים. במאמר זה תקבלו מידע רב על חומרי הדברה, מדביר, טיפים למדבירים ועוד. הדברה אינה דבר בו נקל ראש, ישנם מזיקים שונים אשר לכל אחד מהם חומר הדברה שונה. מדביר מוסמך יודע באיזה חומר יש להשתמש ביחס למזיק ולעונה בה אנו נמצאים.המדביר יודע מהם המינונים המומלצים ואיך להשתמש בהם.

כיצד נבחר מדביר?

כאשר מחפשים מומחה להדברת מזיקים, חשוב להיעזר בהמלצת חברים, בני משפחה וקרובים אחרים. באתר Go Pro תוכלו לקבל המלצות מגולשים שניסו. חשוב מאוד לבקש מהמדביר רישיון והצעת מחיר מפורטת. יש לקבל מספר הצעות ממספר מדבירים שונים בכדי לבצע השוואת שירות ומחיר. ישנם טיפולים אשר רצוי לחזור עליהם מספר פעמים לצורך אפקטיביות הטיפול. על כן, במסגרת הצעות המחיר שתקבלו, בדקו האם המדביר הכין לכם תכנית מעין זו, מהי התדירות בה הוא מתכוון להגיע וכמובן השוו הכל לשאר המדבירים וחברות ההדברה מהן תקבלו הצעות מחיר. לאחר בדיקת רישיון המדביר (אילו סוגי רעלים, ובאילו חרקים ומכרסמים הוא מוסמך לטפל), וודאו כי הוא לא עושה שימוש בחומרי הדברה המסכנים את בני ביתכם כגון: רעלים חריגים, חומרים זרחניים וחומרים מסרטנים. חשוב לוודא מול המדביר כי פיזור הרעלים לא יפגע בילדנו ובחיות המחמד בבית. (לעיתים יש לפנות את הבית למספר שעות) מומלץ מאוד לדבר עם המדביר על פעולות מנע לפני שמשתמשים ברעלים. שיטת ipm היא שיטה המבצעת זאת. רצוי להתייעץ עם המדביר על כך.

מה עדיף הדברה אלקטרונית, כימית, או ביולוגית?

בהדברה כימית המדביר מזהה את הבעיה ומפזר רעלים המתאימים לפתרונה. בדרך כלל מדובר על פתרון זמני אשר יש לחזור עליו כל מספר חודשים. בנוסף המזיקים נשארים בשטחנו ואף מעלים ריחות לא נעימים וישנם כאלו שהמלחמה בהם הופכת למלחמת חורמה בלתי פוסקת (כגון יתושים).

הדברה אלקטרונית באה לתת מענה לבעיות אלו והיא עובדת במספר שיטות עיקריות: 1) שיטה סונית – המדביר מציב מכשירים אשר מהם בוקעים קולות בתדרים של 14,000 עד 16,000 הרץ. (כלומר בני אדם יכולים לשמוע אותם). אלו רעשים במדמים קולות מצוקה של מזיקים וקולות של טורפיהם. לכן המזיקים לא מתקרבים לשטח האמור. 2) שיטה אולטרא סונית – המדביר מציב מכשיר המשמיע קולות בתדרים של 17,000 עד 30,000 הרץ. בשיטה זו יש לכוון את התדר ביחס למזיק אותו מעוניין המדביר להרחיק מביתנו. 3) שיטה אלקטרומגנטית – המדביר מציב מכשיר המשבש את כיוון המזיקים ע"י שדות אלקטרומגנטים (זאת מכיוון שמזיקים רבים מכוונים עצמם באמצעות שדה אלקטרומגנטי). חשוב לציין כי למרות המידע האמור לעיל רבים עדיין מעדיפים להשתמש בהדברה כימית. אולי בגלל חוסר ידיעה ואולי בגלל ניסיון כושל.

הדברה ביולוגית יותר מתוחכמת אך יותר יקרה. ניתן לבצעה ב3 דרכים: 1) המדביר מגדל חיידקים ומזיקים הפוגעים באלו אותם אנו מעוניינים לחסל. 2) המדביר מגדל טורפי מזיקים. 3) המדביר מגדל זכרים עקרים ומפזר אותם בשטח האמור. באמצעות שיטה זו רבים מהם יבצעו זיווג אך לא יבצעו רבייה.

עשה זאת בעצמך - הדברה

ניתן לרכוש חומרי הדברה קונבנציונליים בחנויות וחברות הדברה. כמובן שההבדל בין הדברה עצמאית להדברה המבוצעת באמצעות מדבירים היא שונה לחלוטין. לרוב בהדברה המבוצעת על ידי מדביר תחזיק תקופה ארוכה יותר ותהיה עמידה למים. אם בכל זאת. תהיו מעוניינים לבצע זאת לבד, אז הנה מעט מידע בנושא:

כאשר אנו מעוניינים לבצע הדברה עצמאית בד"כ נפגש עם חומרי ההדברה K300 & k800. אלו חומרים היעילים מאוד להדברה מיידית אך לא בהכרח מחזיקים מספיק זמן.

במידה והינכם עובדים עם חומרי הדברה מקצועיים כגון פולאריס יש להיצמד לכללים הבאים:

1) יש להרחיק את החומר האמור ממקורות חום. 2) יש להרחיק את החומר האמור מילדים וחיות. 3) אין לגעת בחומר הדברה ללא אישור מדביר מוסמך בעל רישיון. 4) במקרה בו נוצר מגע של ילד/חיה/אדם אחר יש להפנותו באופן מיידי לקבלת טיפול. בכל מקרה יש להתייעץ עם מדביר למניעת תאונות,בעיות או טיפולים לא תקניים.

טיפים להרחקת מזיקים ללא חומרים כימיים

כל מדביר יגיד לכם שניתן למצמצם פעילות מזיקים ע"י ביצוע הפעולות הבאות: הרחקת מכרסמים – בכדי למנוע ממכרסמים להגיע לשער ביתכם וודאו כי כל פחי הזבל סגורים, דלתות הבית סגורות, סתימת חורים בקירות הבית, סתימת סדקים וחיבורים דרכם יכולים המכרסמים לנוע, אכסון אוכל במיכלים סגורים וכמובן שמירה על ניקיון הבית. במידה ונתקלתם במכרסם ניתן להשתמש במלכודות שונות אותם ניתן לרכוש בחנויות.

הרחקת פשפשים – כיבוס וכל המצעים,שמיכות בבית לרבות ניקיון הבית, שימוש בתכשירים נגד פשפשים לבעל החיים שברשותכם, לשים קולר נגד פשפשים לבעל החיים שבשירותכם.

הרחקת ג'וקים – ריסוס הביוב שלכם פעם בחצי שנה, איטום פחי זבל, סתימת חריצים וסדקים בבית, ניקיון הבית, סגירת אוכל במיכלים ווידוא אי פירורים על רצפות החדר.

ניתן לפזר אבקת חומצה בורית בפינות הבית ובמקומות עמוקים אחרים כגון צינורות ביוב. חשוב מאוד שמקומות אלו לא יהיו נגישים לילדכם ולבעל החיים שברשותכם. הרחקת נמלים – כאשר נתקלתם במתקפת נמלים הפתרון פשוט. קחו בקבוק מים, הוסיפו לו כוס סוכר וכוס חומצה בורית לכל ליטר, ערבבו טוב ורססו את השטח הבעייתי. הנמלים שיריחו את הסוכר ימשכו אליו וימתו במגע עם החומצה.חיזרו על הפעולה מספר רב של פעמים לפי הצורך.

לסיכום

מדביר מוסמך מכיר את הבעיות הנובעות מהדברת חרקים ומזיקים. למדביר יש את הניסיון והידע להילחם בהם. במקרה בו ניסינו להילחם במזיקים ולא הצלחנו מומלץ להיעזר במדביר עם המלצות. ניתן לקבל רשימת מדבירים מומלצים לפי דירוג הגולשים באתרנו.

הדברה מוצלחת.

X
Loading