מאמן אישי להצלחה

אימון אישי או בשמו המוכר יותר "קואצינג", זוהי תורה אשר מאפשרת בזמן קצר יחסית לפסיכולוגיה ליצור שינוי בהתנהגות או בהרגשה של המטופל. ההבדל המשמעותי בניהם, הוא שפסיכולוג מאפשר למטופל ע"י פגישות רבות להגיע למסקנה בכוחות עצמו. הוא מעלה למטופל רגשות וזיכרונות וע"י כך מאפשר לו אם הזמן להגיע למסקנות ולהבין את שורש הבעיה. אימון אישי לעומת זאת הוא אימון קצר (כ12 מפגשים ולפעמים פחות), המאמן האישי משתמש בתרגילים, טכניקות ושיחות בכדי להבין את הרצון של המטופל ועוזר לו להגיע לרצונותיו ע"י שיחות מוטיבציה, הסברים התנהגותיים ובקיצור ייעוץ.

מאמן אישי

בכדי שאימון אישי יצליח על המטופל לרצות להיות שם. עליו לקבל את העזרה מהמאמן האישי ולא להתנגד לה. שיתוף פעולה ושקיפות הם פרמטרים חשובים המובילים להצלחה. המטופל מגיע בסופו של דבר למיצוי עצמי, הוא מכיר את עצמו ואת רצונותיו טוב יותר ומגיע בסוף התהליך להעצמה.

ישנם סוגים שונים של אימון אישי כדוגמת:

  • אימון זוגיות.
  • אימון איזון בין חיים לעבודה.
  • אימון מימוש עצמי.
  • אימון הסרת מחסומים.
  • אימון שיפור מערכת יחסים.
  • אימון התנהגותי.
  • אימון ביטחון עצמי.

כמובן שישנם אנשים עם בעיות שונות אשר גם הם יכולים להיעזר באימון אישי בכדי לפתור אותם.

 

תהליך אימון עצמי:

לרוב מדובר על מפגש ראשוני בו המטופל מכיר את המאמן האישי. מטרת המפגש לספק למטופל ביטחון במאמן ולבדוק כי התקשורת בין השניים טובה ומתאימה. לעיתים תגלו כי המאמן הספציפי אינו מתאים לכם ולכן אין טעם להמשיך בטיפול. במצב זה עדיף לפנות למאמן חדש. ישנה חשיבות עליונה לתקשורת בין המאמן האישי למטופל להצלחת הטיפול. בנוסף בפגישה הראשונה מבצעים תיאום ציפיות.

במידה ומצאתם מאמן ראוי תמשיכו להיפגש עימו אחת לשבוע בכדי להתחיל את הטיפול. אין נוסחה לכמות טיפולים המובילים להצלחה. לכל אדם מחסומים שונים, יכולת למידה וקבלה שונה. ישנם כאלו שיספיקו להם שישה טיפולים וכאלו שיזדקקו לשניים עשר.

אימון אישי היא חוויה מעצימה אשר פורצת מחסומים וגבולות ומספקת פתרונות כבר בטווח הקצר. כמובן שלא כל בעיה ניתן לפתור באימון אישי. ישנם מטופלים אשר זקוקים לפסיכולוגים או פסיכיאטרים אך הרבה מאוד סיטואציות ניתן לפתור בעזרת האימון האישי: בעיות בעבודה, חיי זוגיות לקויים, ביטחון עצמי, קבלת החלטות, ניתן ליצור התייעלות כמעט בכל תחום בחיינו. כל תחום ניתן לטיפול באמצעות אימון אישי.

עלות אימון אישי

עלות אימון אישי נעה בין 150-350 ש"ח לפגישה. אל תזלזלו באלו הגובים פחות, לא תמיד יש קשר בין המחיר לבין המטפל. מעבר לכלים בהם משתמש המאמן חייבת להיות לו את הסגולה ליצור אמון ולגרום למטופל להיפתח אליו. עליו להיות בעל יחסי אנוש מעולים. בנוסף עליו לזהות בעיות ולתת להם מענה. אימון אישי הינו הנחיה, יש מאמנים אשר לומדים את המקצוע ויש כאלו שחיים אותו, כלומר עברו בחייהם סיטואציות שונות וע"י כך העשירו את נפשם ומוחם כאחד. לכל מאמן שיטותיו אך מה שחשוב לבסוף זוהי התוצאה.

אז פיתחו נפשותיכם, העצימו עצמכם, פירצו גבולות והעיקר היו מאושרים הרי בעצם זהו כל הסוד – "אושר".

כרטיסי ביקור לדוגמה

X
Loading