למה צריך שערים חשמליים?

כאשר אתה מסתובב במרכזי הערים, בכל מקום מסחרי, תעשייתי או ציבורי, שאליו תגיע, תיתקל במחסום חשמלי המותקן בכניסה לשטח או לחניה. יש מחסומים לחניה מסוגים שונים, כגון מחסומי זרוע, מחסומים נעים על מסילה וכד'. חלק מהמחסומים מאויישים, חלקם אוטומטיים לחלוטין.

בשנים האחרונות, החלו גם בתים פרטיים ובנייני מגורים להתקין מחסומים לחניה. כאשר מדובר בבתי מגורים בעלי דירות רבות, הממוקמים במרכזי הערים או בשכונות צפופות, מחסום חניה הוא דבר הכרחי. הוא מאפשר לדיירי הבניין שמירה על מקומות החניה של רכביהם ומניעת תפיסת מקום החניה על ידי רכב, שאינו מורשה.מחסום חניה - שער חניה

כאשר מדובר בעניין שערים חשמליים לבית פרטי, השאלה לגיטימית: הסיכוי, שרכב לא מורשה ייכנס לחניה פרטית בשכונה של בתים פרטיים בעיקר, הוא קטן. יחד עם זאת, יש שיקולים נוספים שכדאי לקחת בחשבון כאשר דנים בשאלה זו:

ביטחון
ביטחון מהווה שיקול מרכזי וחשוב בשאלה למה צריך שערים חשמליים. השיקול הביטחוני מובן מאליו כאשר מדובר במוסדות ביטחוניים, ציבוריים או פרטיים, אך הוא חשוב ביותר גם כאשר מדובר בבית פרטי. שערים חשמליים מרחיקים את חורשי המזימה האופורטוניסטיים, הגנבים והונדליסטים, הנהנים מגרימת נזק רק למען המטרה של גרימת נזק. בתוספת מצלמה במעגל סגור או אינטרקום, אתה יכול לקבל שליטה מלאה על הרשאים להיכנס אל ביתך מתוך הבית עצמו. באופן כזה אתה הופך את "קו ההגנה" הראשון שלך, במקרה הצורך, לשער החשמלי המרוחק מהבית, ולא לדלת הקדמית.

נוחיות
אם אתה מסתובב בשכונה של בתים פרטיים, ומביט בשערים רגילים מברזל או מעץ, כמה מהם נותרים פתוחים? אם אחד השיקולים שבהתקנת שערים רגילים היה שיקול ביטחוני, אפשר להניח שהכסף מבוזבז, אם אין מי שטורח להשאיר אותם סגורים מידי יום. שערי ברזל או עץ עלולים להיות כבדים מאוד, וכך להוות בעיה בעת פתיחתם או סגירתם. יתר על כן, לרוב האנשים, פתיחה וסגירה של שערים היא מעמסה. ולו רק כדי להיפטר ממעמסה זו, כדאי להתקין שערים אוטומטיים.

מעשיות
אם אתה מתגורר בדרך עמוסה, כמה פעמים ביום עושים נהגים זרים שימוש בשטח החניה שלך ובדרך המובילה אליו כדי לסובב את רכבם, או גרוע מכך, כדי להחנות אותו בשטח זה? האם יש לך ילדים, שאתה רוצה למנוע מהם את סכנות הדרך? ומה לגבי הכלב שלך? שער חניה חשמלי מקנה לך את היכולת לסגור אותו אוטומטית לאחר שאתה נכנס, ומסיר מעליך את הטירחה לסגור אותו בעצמך מצד אחד, ומצד שני מגן על ילדיך וחיות המחמד שלך מפני הסכנות בכביש שמחוץ לבית. כמובן, שער חשמלי לא מאפשר לפולשים להיכנס לתחום שלך לכל מטרה שהיא.

האם ניתן להפוך שער רגיל לשער חשמלי?
בעיקרון, התשובה היא כן, אך יש לבדוק היטב את העמידות והמצב של השערים הקיימים, והעמודים עליהם הם ניצבים. כמו כן, מערכת הצירים של השער הקיים חייבת להיבדק, כדי לבחון האם היא תתאים גם לשער חשמלי. להפוך שער רגיל לשער חשמלי זוהי משימה לא פשוטה, הדורשת אנשי מקצוע.

באיזה סוג של שער חשמלי לבחור?
יש היום בשוק מגוון רחב ביותר של שערים חשמליים. שיקולי הבחירה תלויים, כמובן, בנטיותיך האסתטיות, אך גם בתנאי הקרקע עליה יותקן השער, בגודל הפתח שלו הוא מיועד, וכמובן, קיים גם השיקול הכלכלי. האם אתה מעוניין בשער נגרר או בשער כנף? האם אתה מעוניין בשער עץ, שער ברזל או שער משולב? איזה מנגנון פתיחה יתאים עבורך ביותר , שלט, קוד כניסה, כרטיס מגנטי? דווקא בגלל המבחר הגדול, והשיקולים הרבים שיש לשקול בעת בחירת שער חשמלי, מוטב לעשות זאת בעזרת המומחים בתחום זה.

X
Loading