כיצד לבחור את הצילינדר המתאים לדלת הרב בריחית שלך (פלדלת) | GoPro
אין תגובות
נדב מנור
User offline. Last seen 3 שנים 38 שבועות ago. מנותק
הצטרף: 11/21/2014

החלפת צילינדר

קיימים מקרים שונים בהם אנו מעוניינים להחליף את הצילינדר בדלת הכניסה לביתנו. עברנו לבית חדש, הצילינדר אינו מסתובב כהלכה או שאינו מסתובב כלל, ברצוננו לשדרג את המיגון לדלתנו ועוד. כיום עומד לרשותנו מגוון רחב של צילינדרים הניתנים להתקנה בדלתנו. כיצד נדע באיזה צילינדר לבחור?

קשה לנו לבצע השוואה בין צילינדר אחד לשני. איכות, רמת מיגון הצילינדר, מחירו של הצילינדר, אחריות על המוצר. כל אלה לעתיים אינם נלקחים בחשבון על ידנו. לכן עלינו להעזר באיש מקצוע אמין אשר ידע להעניק לנו את המידע הנכון בבחירת הצילינדר לדלת הכניסה שלנו.

2 נקודות קריטיות בהחלפת צילינדר לדלתך

כאשר בוחנים צילינדר, 2 נקודות עיקריות צריכות לעמוד לנגד עיננו. האחת, איכות הייצור והחומר של הצילינדר. והשניה, רמת המיגון שלו. על שני הנקודות הללו יכולים מנעולנים בעלי נסיון לענות לך בקלות. מדוע? מכיוון שחלק ניכר מעבודתו של מנעולן מושטטת על החלפת צילינדרים עקב בלאי, ופריצת צילינדרים בדרכים שונות. מנסיונו יכול לומר לך מנעולן עם איזה צילינדר הוא התמודד זמן רב יותר לעומת צילינדרים אחרים הנשברים או נקדחים בקלות.

עלות כספית בהחלפת צילינדר רב בריח בדלת פלדלת

כמו שציינתי, קיים היום מגוון רחב מאוד של צילינדרים לבחירתך. רובם מיובאים וחלקם הקטן מיוצר בישראל. חלקם מחברות מוכרות ובעלות שם בתחום הנעילה וחלקם לא. מחירם של צילינדרים נע בין 200-500 שח לערך. הפרש המחירים בין הצילינדר הזול ליקר, זניחים לעניות דעתי, לאור זאת כי מטרתם היא לשרתנו נאמנה בתפעול מערכת הנעילה של הדלת וכמובן להגן על דלתנו מפני פריצה.

ישנם לקוחות רבים אשר אינם מבינים כי קושי בפריצת צילינדר המעכב גנב עוד 5-10 דקות, הוא לרב ההבדל בין דירה פרוצה לדירה שהצילינדר שלה עמד בפני הגנב ועשה מלאכתו נאמנה. לכן, ברגע בו החלטת על החלפת צילינדר, אל תתפשר על מחיר העומד מול איכות מוצר ורמת המיגון שלו.

איכות הצילינדר המוחלף בדלת פלדלת

איכות הצילינדר היא למעשה הכל. החל מהתכנון של הצילינדר, החומר ממנו הורכב הצילינדר, איכות החלקים ורמת הדיוק בהרכבתם בתוך הצילינדר. כל אלה עוברים בקרת איכות במפעל, והבקרה תהיה מדוקדקת יותר ככל שהחברה היצרנית טובה יותר. מאיכותו של צילינדר רב בריח נגזר למעשה אורח החיים שלו, כלומר כמות השנים אותו צילינדר יחזיק מעמד בביתנו ויספק לנו פתיחה ונעילה תקינות.

צילינדר איכותי הוא צילינדר אשר לא יגרום לנו מפח נפש זמן קצר אחרי שהשקענו בקנייתו, יפסיק לעבוד ויאלץ אותנו לעיתים להזמין פורץ בכדי לפתוח את הדלת. זהו לא סיפור אימה, זו המציאות של ימינו, במיוחד כאשר בשוק מסתובבים הרבה מאוד צילינדרים ברמת איכות נמוכה ואף גרוע מכך.

רמת המיגון של צילינדר רב בריח בדלת פלדלת

מעבר לאיכותו של הצילינדר ותפקידו בהפעלת המנגנון של הדלת, כלומר נעילת ופתיחת הדלת, רמת המיגון של הצילינדר חשובה וקריטית. בהחלפת צילינדר חשוב לדעת כי הצילינדר למעשה הוא נקודת התורפה של הדלת בפריצתה. צילינדר ברמת מיגון נמוכה ייפרץ תוך זמן קצר מאוד והאפשרויות רבות: קידוח הצילינדר, מפתח גנבים, העתקת המפתח שלך ללא ידיעתך וכו'. ככל שהצילינדר יהיה איכותי יותר, כך יהיה קשה יותר לקדוח בו, כיוון שהחומר ממנו הוא יוצר עמיד יותר בפני קידוח, הפינים המותנים בו גם הם יהיו עמידים יותר בפני קידוח, יהיה קשה הרבה יותר לשכפל את המפתח שלו, או להעתיק אותו בהטבעה ועוד. שוב אציין כי הבדל בין צילינדר איכותי לגרוע יכול להיות מספר דקות למקצוענים כמונו, אך דקות אלה הן ההבדל בין בית שנפרץ לבית שעמד בפני הפריצה.

X
Loading