רבים האנשים שאוהבים יין וקונים כמה בקבוקי יין כל תקופת זמן, לרוב, מאחסנים אותם על גבי המקרר או לחילופין בארונות המטבח וכו'. ואז כאשר צוברים המון בקבוקי יין (מקנייה, מתנות,וכו') פתאום נגמר המקום ומתחילים לחשוב על אלטרנטיבות שונות ומשונות.
פתרונות אחסון חובבניים פוגעים באיכותו של היין ומורידים את טעמו וערכו.
לכן להלן כמה טיפים כיצד לאחסן כמו שצריך בקבוקי יין:

1.התנאים הכי טובים לאחסן בקבוק יין הם: איזור קריר, חשוך, ואוורירי, ללא טלטולים, וללא לחות.
הפרמטר הכי חשוב באחסון יין הוא טמפרטורה קבועה, יין מאוחסן יותר טוב כאשר הוא במרתף לדוגמא שם הטמפרטורות קבועות וקרירות רוב היום, מאשר אם בקבוק היין מאוחסן בחדר שביום חם ובלילההטמפרטורות יורדות בצורה קיצונית.
הטמפרטורה המומלצת לאחסון יין היא בין 12 מעלות ל- 15 מעלות ולחות ממוצעת באיזור 65-75%. רבין מאספני היין משתמשים במד טמפרטורה המודד את הטמפרטורה השוררת בחדר ואת אחוזיהלחות.
כדאי מאוד לא לעבור  את הטמפרטורה של 18 מעלות על מנת לא לגרוע מטעמו של היין, טמפרטורה קיצונית זו תפגע באיכות היין ותוכל אף להרוס אותו.

2. כדאי לאחסן את בקבוק היין כאשר הוא שוכב על הצד, וזאת על מנת שפקק השעם של בקבוק היין ישאר רטוב כל הזמן ולא יתייבש. וזה גם יגרום לחליצה קלה מאוד של הפקק כאשר נרצה להשתמש בבקבוק. כדאי לאחסן את הבקבוק כאשר התווית למעלה והפקק מופנה כלפינו וזאת מכיוון שלפי התווית יאפשר לנו זיהוי קל של כל בקבוק ובקבוק וכאשר נראה את הפקק נוכל לזהות דליות של היין במידה ויהיו.

3.בהתחשב בגודלו של המרתף בו מאוחסנים בקבוקי היין, ובתקציב שלכם, בקבוקי היין יכולים להיות מאוכסנים או בארונות או בקופסאות. ישנם מגוון גדול של דרכי אכסון ליין שאפשר לרכוש. החל מקופסאות מתכת ועד למערכת שלמה של קירור הכוללת ארונות עץ, הכל תלוי בתקציב שלכם וכמובן במידת אהבתכם ליין.
קופסאות קרטון מונעות מהאור לחדור לבקבוקי היין וזהו גם פתרון יעיל לאחסון יין.

4.מקרר יין מיוחד לקירור יין ישמור ביעילות רבה על טמפרטורה נכונה על מנת לאחסן את בקבוק היין, אולם מקרר יין יפחית משמעותית את הלחות מה שיכול לגרום לפקק השעם להתכווץ.
בדרך כלל דליים מלאים במים בתוך מקרר היין יפתרו את הבעיה הזאת ויצרו לחות בסביבת בקבוקי היין.
או לחילופין פתרון מעט יקר יותר בענף אחסון יין הוא מקרר שכבר מפיק מספיק לחות ויש לו מד לחות על מנת לשמור על לחות נאותה , ואפילו בקרת לחות לחדר שלם.

X
Loading