אמצעי הפתיחה הפופולאריים בשערים חשמליים

 

שערים ומחסומים חשמליים למיניהם מיועדים לשמור על הביטחון האישי שלנו גם במקום מגורינו וגם במקום העבודה שלנו, במרכזי המסחר, שבהם אנו מבלים, ואפילו בביקורינו במוסדות ציבוריים או ממשלתיים למיניהם.

בכל אמור במגזר הציבורי והעיסקי, כל מה שכרוך בבחירת השער החשמלי, עיצובו, הסוג שלו וגם מנגנון הפתיחה שלו אינם נתונים לבחירתנו. במקרים כאלה נעשית הבחירה בידי מנהלי המקום, שבו עתידים להיות מוצבים שערים חשמליים.

אמצעי ההפעלה, השליטה והבקרה על השער חשמלי ועל הנעשה בסביבתו מרובים ומגוונים. אמצעים אלה הולכים ומתפתחים במהירות, בעיקר בשנים האחרונות, כאשר השער חשמלי הפך למצרך נפוץ יותר בשימוש דיירי בנייני מגורים ובתים פרטיים.

שלט לשער חשמלי - לחצן בודד

פרט למתחם חנייה המבוקר על ידי שומר, שניצב בפתחו ומפקח על הנכנסים והיוצאים, לפעמים גובה כסף או מדפיס כרטיס מגנטי, כל אמצעי הפתיחה של שערים חשמליים הקיימים היום מתאימים הן למגזר ציבורי או מסחרי והן לבנייני מגורים או בתים פרטיים. שערים אוטומטיים למחצה, המאויישים בידי אדם הולכים ומתמעטים בימים אלה, אך עדיין קיימים במרכזי מסחר, מפעלים ומוסדות ציבור וממשלה שונים. במגזר הפרטי קשה למצוא שערים מאויישים למחצה. אפשר למצוא אותם בתדירות גבוהה ביישובים קטנים בישראל, המוקפים בגדרות ובשער חשמלי מאסיבי בכניסה אליהם. אך גם ביישובים אלה, פעמים רבות ניתן למצוא שער חשמלי פתוח לרווחה בשעות היום, ללא שומר וללא כל השגחה. כדאי לזכור, שבתנאים הביטחוניים המשתנים במדינת ישראל, כדאי לאפשר לשער חשמלי לממש את ייעודו, ולא להשאירו פתוח או נטוש, ללא בקרה מתאימה.

ערך מוסף, שמעניקים השערים החשמליים לחיינו, הוא הנוחיות, שמאפיינת כל כך את חיינו בעידן מודרני. פתיחה מהירה ויעילה של השער החשמלי בפתח ביתנו היא בעלת חשיבות רבה.

אמצעי הפתיחה של שערים אוטומטיים, כמו כל נושא אחר הקשור בתחום זה, מגווונים:

 • שלט רחוק
  הנפוץ ביותר הוא שלט רחוק לשער חשמלי, המוחזק בדרך כלל ברכב שלנו. השלט תדיר בשימוש בבתים פרטיים או בבנייני מגורים, שבהם הכניסה מורשית רק לבני המשפחה המתגוררים בבית או לדיירי בניין המגורים. השלטים ניתנים לבעלי זכות החניה במגרש, ואלה מפעילים את השער בעת כניסתם למקום. רוב הסוגים של שערים אוטומטיים נסגרים בכוחות עצמם.
 • לחצן ממוחשב
  אמצעי פתיחה זה פופולארי ביותר במרכזי מסחר, שבהם או צמוד להם מגרשי חני גדולים, לעיתים אפילו תת קרקעיים בעלי כמה קומות. הכניסה למתחמי חניה אלה נעשית לרוב באמצעות לחיצה על כפתור, המוציא כרטיס ממוחשב, שבו מתועדת שעת הכניסה לחניון. גם אמצעי פתיחה זה השתנה בשנים האחרונות: את השומרים בפתח החניון, ואת גובי הכסף ביציאה ממנו מחליפות היום ברוב מרכזי המסחר מכונות אוטומטיות, שאליהן יש להכניס את כרטיס הכניסה לחניון. הסכום לתשלום מחושב ומשולם במטבעות או בשטרות למכונה אוטומטית, הכרטיס מוחתם, וכך מתאפשרת יציאה בטוחה מן החניון. הכול אוטומטי, ללא מגע יד אדם.
 • כרטיס מגנטי או קוד לחצנים
  שיטה זו של פתיחת שערי אוטומטיים מקובלת לרוב במפעלים, או במקומות עבודה הממוקמים בבנייני משרדים. בעלי הרשות לחנות במקום המוגן באמצעות שערים חשמליים מקבלים לידיהם כרטיס מיוחד המאפשר פתיחה אוטומטית של השער, או שהם מקבלים קוד מיוחד, שאותו עליהם להקיש בלוח לחצנים הממוקם בקרבת שער. הקוד או הכרטיס הנכונים מאפשרים לשער להיפתח.
 • מכשיר סלולארי
  אף כי זוהי עדיין טכניקה חדשה יחסית, היום ניתן לפתוח שערים חשמליים באמצעות חיוג מספר טלפון סלולארי ואפילו שליחת מסרון הנמצאים בלוח הבקרה של השער החשמלי ומאפשרים את פתיחתו.

אם אתם מחפשים להתקין שער, מחסום או להחליף את השלט שכבר לא עובד - צרו איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים!

X
Loading