אין תגובות
מיטל
User offline. Last seen 6 שנים 17 שבועות ago. מנותק
הצטרף: 08/20/2011

החשיבות בבחירת האיבחון הנכון להפרעות קשב וריכוז

אם הנך מרגיש,שלאורך כול חייך אתה אימפולסיבי בקבלת ההחלטות בחייך, שיש לך קושי בניהול הזמן, אתה חש שאתה דוחה דברים , קשה לך בארגון והתארגנות,ומחשבותך ברוב הזמן הם שלילויות. זה הזמן ללכת לאיבחון מסודר שיקבע אם הנך בעל הפרעות קשב וריכוז.

מדוע חשוב לעשות איבחון מסודר?!

משום שסימפטומים אלו יכולים לבוא לידי ביטוי לא על רקע נוירולוגי, אלא על רקע רגשי שהוביל לאותם סימנים שזהים לאדם הפועול כך משום שיש לו סיבה נוירולגית ואז הוא מאובחן כלוקה בהפרעות קשב וריכוז שמקורן במוח.

הרבה פעמים אנשים הולכים לרופא משפחה מספרים לו על ההתנהלות בחייהם והוא מיד קובע שזה הפרעות קשב ומקבלים מרשם לרטאלין. רןפא משפחה אינו הכתובת המקצועית לאיבחון הפרעות קשב ו, הוא אינו יודע לקבוע אם הסימפטומים נובעים מבעיה נוירולגית שגורמת להפרעות הקשב והריכוז או שמא זה נובע כתוצאה מהן הרגשי. והרבה אנשים מוצאים את עצמם נוטלים רטאלין שלא לצורך ומדווחים על תחושה של זומבי.

אז למי כדאי לפנות ומה לדרוש?!

אם הנכם צריכים איבחון שיקבע אם יש לכם הפרעות קשב וריכוז ההמלצה היא לפנות לפסיכיאטר המתמחה בהפרעות קשב וריכוז למבוגרים (כיום אפשר למצוא פסיכיאטרים כאלו גם בקופות החולים) או נוירולוג המתמחה בהפרעות קשב וריכוז.

האיבחון שהנכם צריכים לדרוש הוא: איבחון מקיף הכולל: ראיון קליני ומבחן ממוחשב. אומנם איבחון זה קצת יקר אל הוא הכי נכון , הוא ינותן את ההבחנה אם הנך בעל הפרעות קשב וריכוז והסיבה היא נוירולגית או שכול הסימפטומים הם כתוצאה מהפן הרגשי ואז הטיפון הוא לא רטאלין אלא פסיכולג או פסיכיאטר.

X
Loading