אובדן שלט לשער חשמלי


זה בוודאי כבר קרה לרבים מאיתנו: איבדנו את השלט רחוק של השער החשמלי. כמובן, דבר זה קורה תמיד ברגע הלחוץ ביותר מבחינתנו. אנו ממהרים לצאת מהבית לקראת פגישה חשובה, מגיעים לרכב, מתניעים ו... פתאום מגלים שהשלט של השער נעלם! פעמים רבות קורה הדבר גם כאשר אנו ממהרים לחזור הביתה מהעבודה. לרוע המזל, אנו מגלים כי אבד לנו השלט רחוק של השער החשמלי בבית העסק. שערים חשמליים מודרניים מופעלים באמצעות שלט רחוק- אם אין שלט, השער החשמלי לא יעבוד.

שלט רחוק לשער חשמלי

שלט רחוק לשער חשמלי הוא אולי אביזר קטן (ולכן הולך לאיבוד בקלות), אך הוא מתוחכם מאוד מבחינה אלקטרונית. ישנם שלטים העובדים בתדרים גבוהים, אחרים בתדרים נמוכים, כאשר ישנם גם שלטים בעלי תדרים משתנים. לאחרונה נמכרים בחנויות גם שלטים אוניברסאליים, המתאימים את עצמם לתדר ההפעלה הנדרש. איש מקצוע המתקין עבורנו את השער יספק לנו גם את השלט המתאים. בדרך כלל נקבל במעמד ההתקנה שני שלטים או יותר, כדי שאחד מהם יישאר ברשותנו כשלט רזרבי, למקרה הצורך.

איבדתם את השלט? אין צורך להיכנס ללחץ ואין מה להיבהל. במקרה של אובדן או גניבה של שלט רחוק לשער חשמלי, ישנם אנשי מקצוע שיסייעו לנו. מדובר במתקינים של שערים חשמליים, המספקים גם שירותי תיקון ושכפול של שלטים לשערים חשמליים. כדאי לשמור בהישג יד פרטי קשר של איש מקצוע כזה. אם העניין דחוף לנו ונידרש פתרון מהיר, יגיע אלינו איש המקצוע וישכפל לנו שלט רחוק המתאים לשער שברשותנו. מאידך, אם יש לנו שלט רזרבי, נוכל להגיע לחנותו של המתקין בזמן הנוח לנו ולשכפל שם שלט כזה.

אם איננו מסוגלים לאתר פרטי קשר של מתקין שערים חשמליים, ניתן לנסות לשכפל שלט בכל מעבדת אלקטרוניקה הנקרית בדרכנו. טכנאי אלקטרוניקה רבים מציעים שירות של שכפול שלטים לאזעקות רכב ולשערים חשמליים. אבל הנה טיפ חשוב: מומלץ להקדים תרופה למכה. דווקא משום שמדובר באביזר זעיר "הנוטה" ללכת לאיבוד, כדאי להחזיק בהישג יד, ברכב או בתיק, שלט לשער ששכפלנו מבעוד מועד. שלט כזה עשוי לחסוך לנו הרבה לחץ ועוגמת נפש בהמשך.

X
Loading